Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2014 » Kwiecień » II Memoriał im. Doktor Doroty Nowackiej

II Memoriał im. Doktor Doroty Nowackiej

2014-04-30 08:55:44

10 maja odbędzie się kolejny dzień sportu poświęcony niezapomnianej śp. doktor Dorocie Nowackiej. Memoriał upamiętniający lubianą i cenioną, także w środowisku sportowym, lekarkę odbędzie się już po raz drugi. Jego ideą jest popularyzowanie różnych form aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

10 maja w ramach II Memoriału im. Doktor Doroty Nowackiej  odbędą się otwarte zawody pływackie i turniej piłki nożnej dla dzieci z roczników 2002-2003. 24 maja – zawody judo dzieci z roczników 2002-2005.

W zawodach pływackich, które rozegrane zostaną na wolbromskim krytym basenie, może wystąpić każdy chętny – rywalizacja toczona będzie w kategoriach: dziewczynki, chłopcy i „open” dla kobiet oraz mężczyzn. Początek zawodów o godz. 16. Wyniki nie są najważniejsze - liczy się duch sportu, zapał i chęć dobrej zabawy. Bardzo zachęcamy do udziału w tym turnieju amatorów pływania w różnym wieku. W załączeniu REGULAMIN zawodów pływackich, zawierający szczegóły.

W ramach turnieju piłkarskiego, który zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Leśnej 2 wystąpi 8 zgłoszonych już drużyn. W sobotę 10 maja od godz. 9:00 kolejne mecze eliminacyjne rozegrają: AP Gołcza, UKS Gołaczewy (drużyna prowadzona przez Tomasza Szczepankiewicza z ZS w Gołaczewach), Słowik Olkusz, Przemsza Klucze, Pogoń Miechów, AS Progres Kraków, Orbita Bukowno i AP Przebój Wolbrom. Eliminacje będą rozgrywane systemem mieszanym (2 grupy, wychodzą po dwa zespoły), a potem - od półfinału -  system pucharowy. Na dzieci czeka poczęstunek oraz nagrody.

Z powodów organizacyjnych zorganizowany w ramach Memoriału Turniej Judo Dzieci odbędzie się 24 maja w hali judo przy wolbromskim Domu Kultury. Walki rozpoczną się o godz. 11.30. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Chcąc uczcić pamięć zmarłej w listopadzie 2012 r. śp. Doktor Doroty Nowackiej – wspaniałego człowieka, pediatry, lekarza rodzinnego i medycyny sportowej, której empatyczna służba dzieciom i sportowcom zapadła w sercach wszystkich pacjentów i mieszkańców Wolbromia 18. maja 2013 roku zorganizowany został pierwszy Memoriał, podczas którego spotkali się sportowcy, lekarze i pacjenci. Pamięć lubianej lekarki została uczczona wspólną modlitwą w intencji Pani Doktor, a następnie zabawą i propagowaniem bliskich Jej sercu idei sportu i zdrowego trybu życia. Inicjator Memoriału Maciej Nowacki  chciałby, aby impreza propagująca zdrowy styl życia i radość z uprawiania sportu na stałe weszła w kalendarz imprez sportowych Wolbromia.  Zachęcamy do kibicowania piłkarzom i judokom oraz licznego udziału w zawodach pływackich.

Ewa Barczyk

dorotka-w-pracy-cb.jpg