Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Październik » Pasowanie na przedszkolaka w PP 1- korespondencja

Pasowanie na przedszkolaka w PP 1- korespondencja

2016-10-28 14:13:22

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza tak wyjątkowa uroczystość dla 3. letnich dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Pasowanie 48. odświętnie ubranych przedszkolaków z grupy „Krasnoludki” i „Pszczółki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu zostało poprzedzone występami przygotowanymi przez panie Lucynę Czerniawską, Annę Wąchal i Barbarę Pasich.

Z kolei dziewczynki ze starszej grupy „Zajączki” wyrecytowały „maluchom” wierszyk jak należy zachowywać się w przedszkolu. Dla najmłodszych adeptów przedszkola przygotowane występy artystyczne były ogromnym przeżyciem. Po złożeniu uroczystej przysięgi, pan dyrektor Stanisław Tomasz Kołodziej za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonał uroczystego „aktu pasowania”, a przybyłe na tę uroczystość panie: Dorota Świerczek -dyrektor MOOS wraz z doradcą społecznym Burmistrza - Bożeną Konieczną, w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika -wręczyły przedszkolakom kosz słodyczy, życząc sukcesów w dalszej edukacji. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy pasowania na przedszkolaka oraz kolorowe lizaki w kształcie głowy misia -logo Przedszkola Publicznego nr 1.
Dyrekcja i grono nauczycielskie ZSP w Wolbromiu składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Pełna galeria zdjęć