Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Październik » Akcja „Znicz 2016” rozpoczęta

Akcja „Znicz 2016” rozpoczęta

2016-10-31 14:05:04

Trwa policyjna akcja „Znicz 2016”. Przez 6 dni (od piątku, 28 października do 2 listopada), na drogach naszego powiatu, w pobliżu cmentarzy pojawi się większa niż zwykle liczba policjantów, którzy przede wszystkim udzielać będą pomocy podróżnym w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich. Policjanci będą kontrolować parkingi przy cmentarzach oraz same cmentarze, aby przeciwdziałać wykroczeniom i przestępstwom.

Szczególną uwagę będą zwracać na tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Zero tolerancji i żadnej pobłażliwości!
Policja radzi i apeluje, aby w tych dniach, piesi i kierowcy zachowali szczególną ostrożność. Kierowco  pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i dostawaniu prędkości do panujących warunków atmosferycznych jak i zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Piesi z kolei, powinni poruszać się chodnikiem lub poboczem drogi. Warto wieczorem – w terenie zabudowanym - mieć przy sobie odblask lub latarkę.
Przypominamy, że zgodnie z przepisami  ruchu drogowego każdy pieszy, który porusza się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pamiętaj o polecaniach wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem, które są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych!
W miarę możliwości, korzystaj ze środków komunikacji miejskiej, z uruchomionych linii autobusowych kursujących w rejon cmentarza.  Jeżeli wybierasz się na groby samochodem, pamiętaj, aby parkować zgodnie z przepisami  i nie blokować wjazdu lub wyjazdu innym pojazdom.
Nie zostawiaj – nawet chwilowo - w samochodzie wartościowych przedmiotów m.in. torebek, telefonów, dokumentów. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei.

Źródło KPP Olkusz