Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Kwiecień » Budowa hali przy "Jedynce" jest przesądzona

Budowa hali przy "Jedynce" jest przesądzona

2016-04-29 13:24:39

Udało się! Będzie hala sportowa przy SP Nr1 w Wolbromiu! Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę w sprawie Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego. Na liście podstawowej, wśród 25. zadań, znalazł się projekt budowy hali sportowej przy SP Nr 1 w Wolbromiu, a na liście rezerwowej projekt przebudowy i modernizacji krytej pływalni. Nowoczesna hala sportowa powstanie kosztem ok. 7,5 mln zł. z

- Jeżeli nie nastąpi koniec świata, nie wystąpimy z Unii, to sprawa budowy hali przy „Jedynce” jest przesądzona – cieszy się z odniesionego sukcesu burmistrz Adam Zielnik. - A ponieważ zgodnie z zapisami uchwały, miejsce na liście rezerwowej nie przesądza o kolejności realizacji inwestycji, w przypadku wygospodarowania oszczędności przetargowych na zadaniach z listy podstawowej lub pozyskaniu dodatkowych środków, a nasz projekt przebudowy i modernizacji krytej pływalni jest kompletny wraz z ostatecznym pozwoleniem na budowę, w związku z czym możemy przetarg ogłaszać jutro, to sądzę, że i kryta pływalnia ostatecznie przeskoczy na listę podstawową. Ale dobre i to co już mamy. Hala na 100%, basen na 75% . Dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do tego sukcesu: Panu Marszałkowi Jackowi Krupie, Pani Poseł Lidia Gądek, Panu radnemu Jackowi Sosce, a przede wszystkim Panu radnemu Marcinowi Cockiewiczowi i oczywiście radnym Rady Miejskiej w Wolbromiu, bez wsparcia których nic by z tego nie było - z wdzięcznością dziękował Adam Zielnik.
       Nowy obiekt ma powstać na podwórku za budynkiem szkolnym, obok istniejącej już sali gimnastycznej, która zostanie zaadaptowana na potrzeby nowego kompleksu sportowego. Zgodnie z oczekiwaniami nowa hala będzie połączona ze szkołą łącznikiem, zostanie wyposażona w stosowną ilość szatni, sanitariatów, ciągów komunikacyjnych i innych wymaganych pomieszczeń – z zastrzeżeniem, że część szkolna będzie mogła być zamknięta na okoliczność wynajmu sali osobom postronnym. Budynek starej sali zostanie zmodernizowany, dzięki czemu obiekt znacznie zyska na funkcjonalności. Główna arena, na której będzie można uprawiać wszystkie rodzaje gier, będzie mogła być obserwowana z umieszczonej na balkonie widowni. Zgodnie z współczesnymi wymogami obiekt zostanie wybudowany w energooszczędnych technologiach, a konieczna energia będzie pozyskiwana również ze źródeł odnawialnych.