Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Patrycja Pałka laureatką konkursu recytatorskiego – korespondencja z Gimnazjum nr 4

2016-12-19 11:31:04

Finał X Powiatowego Konkursu Muzyczno - Recytatorskiego organizowanego z okazji Jubileuszu 100-lecia istnienia szkoły pod patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego odbył się 30 listopada 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu. Tegoroczny repertuar utrzymany był w klimacie optymistycznego, pełnego humoru spojrzenia w przyszłość, miał pokazywać urodę świata w poezji i w piosence, a mottem przewodnim były słowa piosenki "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy".

Uczestnikami tego konkursu byli uczniowie szkół z powiatu olkuskiego. Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu reprezentowały trzy uczennice – Patrycja Pałka, Emilia Kur i Julia Czernek, które pojechały na konkurs pod opieką pani Małgorzaty Krężel.

Laur zwycięstwa należał do nas! Bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy II a Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu Patrycja Pałka – opiekun Marta Serwatka, która recytowała utrzymaną w lekkim tonie „Balladę o trzęsących się portkach” K. I. Gałczyńskiego. Wspaniały talent Patrycji, niepowtarzalna interpretacja, nienaganna dykcja, doświadczenie zdobyte podczas wielu warsztatów teatralnych i urok osobisty uczennicy zapewniły jej pierwsze miejsce. Także Emilia Kur – opiekun Małgorzata Krężel, została wyróżniona przez jury. Należy podkreślić, że jedynie w kategorii gimnazjalnej jury postanowiło przyznać punktowane miejsca na podium, co świadczy o wysokim poziomie konkursu, a w pozostałych kategoriach przyznano jedynie wyróżnienia.

Obu nagrodzonym uczennicom Dyrekcja Gimnazjum nr 4 oraz Grono Pedagogiczne gratuluje i życzy dalszych sukcesów.