Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » MIKOŁAJ W BIBLIOTECE - korespondencja

MIKOŁAJ W BIBLIOTECE - korespondencja

2016-12-07 09:34:16

Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą, A dwaj Aniołowie za ręce go wiodą. Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki, ciastka i cukierki, lalki, żołnierzyki. Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci, Idą i szukają samych grzecznych dzieci.

A nasz Mikołaj był najprawdziwszy, od razu wiedział, kto był grzeczny, kto miał dobre oceny w szkole, kto pomagał mamie. Małym łobuzom wybaczał ich małe grzeszki, ale też ostrzegał: „Jeśli się nie poprawisz, już do ciebie nie przyjdę!” Dzieci wzięły sobie głęboko do serca słowa Mikołaja i jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku też przyniesie im prezenty.

Kiedy nadszedł czas rozstania, wszystkim zakręciła się łza w oku. Do zobaczenia Święty Mikołaju!

Nie zapominaj o nas! A jak długo o nas nie zapomnisz, tak długo w każdym z nas pozostanie cząstka tego dziecka, którym byliśmy podczas pierwszego spotkania z Tobą...