Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Laureaci konkursu historyczno – literacko – plastycznego – korespondencja z Gimnazjum nr 4

2016-12-20 10:46:06

„…dziś też funkcjonuje patriotyzm, choć przejawia się w inny sposób. W naszych czasach umiłowaniem ojczyzny można określić na przykład aktywny udział w życiu lokalnej społeczności(...) Nasz patriotyzm to praca na rzecz kraju, duma z symboli narodowych, z polskich tradycji i kultury. To znajomość historii, a poza granicami państwa podkreślanie swojego pochodzenia, ale też poczucie europejskiej wspólnoty.”

Tak o patriotyzmie napisała nasza uczennica Karolina Płoszaj, zwyciężczyni konkursu literackiego zorganizowanego w rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest pani poseł Lidia Gądek a honorowym patronatem objęli go Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom – pan Adam Zielnik, wójt gminy Klucze – pan Norbert Bień oraz dyrektor Zespołu Szkół w Dłużcu – pan Krzysztof Szczepankiewicz. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Wolbrom oraz gminy Klucze.

Nasi uczniowie walczyli o laur zwycięzcy w trzech kategoriach:

• konkurs historyczny

• praca plastyczna – projekt plakatu patriotycznego nawiązującego do Bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem

• praca literacka – opowiadanie, w którym przenosisz się w czasy bitwy, spotykasz swojego rówieśnika, którego ojciec brał udział w tym wydarzeniu…niech rozpocznie się między wami dyskusja o patriotyzmie kiedyś i dziś

Dzięki ciężkiej pracy, kreatywnemu myśleniu, nowatorskim rozwiązaniom oraz odrobinie szczęścia i pomocy opiekunów – Marty Serwatki, Małgorzaty Krężel, Anny Stasiek i Sylwii Wójcik, udało nam się osiągnąć duży sukces.

Uczennice naszej szkoły zajęły:

Karolina Płoszaj – I miejsce w konkursie literackim – opiekun Marta Serwatka

Maria Szarszewska – II miejsce w konkursie literackim – opiekun Małgorzata Krężel

Kamila Siuzdak – wyróżnienie w konkursie plastycznym – opiekun Sylwia Wójcik

Uroczyste wręczenie nagród, które uświetniła swoją obecnością inicjatorka konkursu pani poseł Lidia Gądek, odbyło się 22 listopada 2016r. w ZS w Dłużcu. Dyplomy i podziękowania odbierał dyrektor Henryk Pasich wraz z laureatkami.

Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.