Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Konkurs recytatorski klas I- III - korespondencja

Konkurs recytatorski klas I- III - korespondencja

2016-12-12 15:01:38

8 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Pod Lasem w Wolbromiu po raz 15 odbyły się gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego przeznaczonego dla klas I- III, którego organizatorkami były panie: Barbara Wróbel i Magdalena Grelewicz. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęło 25 uczniów z dziewięciu szkół naszej gminy. Recytatorzy przedstawili dowolnie wybrany utwór o tematyce dotyczącej przyrody, bo w tym roku hasłem przewodnim konkursu był- „Świat przyrody w poezji dziecięcej”.
Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Każda recytacja zasługiwała na najwyższą pochwałę i nagradzana była gromkimi brawami. Komisja w składzie:
Barbara Kałwa ZS Wierzchowisko, Agnieszka Gardeła ZSP Wolbrom, Justyna Żelazna ZS Dłużec, Urszula Wrzesień ZSP Kąpiele Wielkie, Anna Bąchór ZS Gołaczewy, Renata Szatan ZS Zarzecze, Lidia Mąkol SP Chełm, Danuta Mól SP Jeżówka, Magdalena Grelewicz ZS Wolbrom przesłuchała recytatorów i wyłoniła laureatów.

Wyniki Konkursu
Mistrzem Recytacji Gminy Wolbrom został Paweł Kuźniak z ZSP w Kąpielach Wielkich;
 I Wicemistrzem Recytacji Gminy Wolbrom został Kamil Płowiec z ZS w Wolbromiu;
 II Wicemistrzem Recytacji Gminy Wolbrom został Kacper Marchajski z ZS w Dłużcu.
Pan dyrektor Waldemar Smoter pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu, wręczył piękne dyplomy za udział oraz nagrody książkowe zwycięzcom.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Laureatów pierwszych trzech miejsc zapraszamy do reprezentowania naszej gminy w powiecie i życzymy im dalszych sukcesów.
 Barbara Wróbel i Magdalena Grelewicz