Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Czerwiec » III Wolbromska Ciężka Dycha

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

III Wolbromska Ciężka Dycha

2016-06-30 11:41:26

Potworne zmęczenie, litry wypoconego potu i wypitej wody mineralnej, jak zwykle towarzyszyły uczestnikom dziesięciokilometrowego biegu ulicznego „Wolbromska Ciężka Dycha”. Dla wielu zawodników, wytyczona ulicami miasta i leśnymi ścieżkami trasa - jak sama nazwa wskazywała, była naprawdę ciężka. Na trasie III edycji Ciężkiej Dychy, odbywanej w niedzielę 26. czerwca, zmęczenie potęgował dodatkowo blisko 34 stopniowy upał, który pod koniec zawodów został złagodzony przez rzęsisty deszcz.

Do tegorocznych zawodów rozpoczynających się punktualnie o godz. 12.00 stanęło łącznie 188 zawodników i zawodniczek w różnym wieku, przybyłych z kilkudziesięciu miejscowości Polski południowej. Do biegu głównego na dystansie 10 kilometrów wyruszyło 97 biegaczy, bieg na dystansie 5 km wybrało 73 osoby, a tą samą trasę, ale z kijkami Nordic Walking postanowiło pokonać 18 osób.
Zwycięzcą okazał się ubiegłoroczny triumfator, olkuszanin Emanuel Wojtacha z czasem 00:36:50. Z kolei Adrian Wojtacha (Olkusz) z czasem 00:18:11 został najlepszym biegaczem na dystansie 5 km Na pierwszym miejscu w Nordic Walking uplasował się Robert Żuchowicz (Dąbrowa Górnicza), który przeszedł 5 km trasę w czasie 00:36:47.
Mistrzem Miasta i Gminy Wolbrom został Kamil Pałka, który pokonał 10 kilometrową trasę w czasie 00:43:57
Dla trzech najlepszych zawodników w kategorii Open 5 km i 10 km zarówno kobiet i jak i mężczyzn sponsor techniczny firma New Balance ufundował bony sponsorskie wartości odpowiedni 200, 150 i 100 złotych. Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom, Adama Zielnika przyznano najlepszym  zawodnikom i zawodniczkom w kategorii Open na 10 km, 5 km i Nordic Walking.
Po zakończonych zmaganiach, zawodnicy, choć zmęczeni, chwalili nie tylko uroki i uciążliwość trasy. Byli pod prawdziwym wrażeniem wręcz perfekcyjnie przygotowanej organizacji biegu. - Bardzo dobrze oznakowana trasa, kurtyny wodne, woda do picia podczas biegu, medale dla każdego uczestnika, sprawiają, że biegacze naprawdę czują się tu dobrze – ocenił biegacz Sosnowca.