Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Maj » Młodzi mistrzowie języka angielskiego z Gminy Wolbrom

Młodzi mistrzowie języka angielskiego z Gminy Wolbrom

2016-05-31 19:11:21

Już po raz trzeci w Zespole Szkół w Wolbromiu ul. Pod Lasem 1 odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas I-III szkoły podstawowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Tegoroczny finał przypadł na 30 maja 2016 roku. Konkurs składał się z dwóch etapów - szkolnego i gminnego. W etapie szkolnym uczniowie musieli wykazać się wiedzą gramatyczno-leksykalną, natomiast drugi etap konkursu został poszerzony o zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu.

Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i wyłanianie talentów językowych, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy oraz podnoszenie poziomu ich umiejętności językowych.
W tegorocznej edycji wzięło udział 8 szkół podstawowych z naszej gminy. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 21 najlepszych uczniów. Po obejrzeniu krótkiego programu artystycznego, podczas którego zaprezentowały się młode wokalistki z klasy II gimnazjum – Karolina Kozłowska oraz Sandra Kiwior, głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, który pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dobrej znajomości języka angielskiego i życzył dalszych sukcesów w nauce.

Laureatami III Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas I-III szkoły podstawowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom zostali:
I miejsce zajęła Zuzanna Domagała ZS w Wolbromiu (opiekun pani Beata Miłoszewska)
II miejsce zajął Kamil Bentkowski SP nr 1 w Wolbromiu (opiekun pani Barbara Olewińska)
III miejsce zajął Tymoteusz Warzecha SP w Łobzowie (opiekun pani Wiktoria Rusyn-Myszor)

Finalistami konkursu zostali:
1.Joanna Pasich ZS w Dłużcu (opiekun pani Aneta Osmęda)
2.Kamila Siedlarska SP nr 1 w Wolbromiu (opiekun pani Barbara Olewińska)
3.Adrianna Gajda ZS w Wierzchowisku (opiekun pani Anna Lekston)
4.Wiktoria Zyguła SP w Łobzowie (opiekun pani Wiktoria Rusyn-Myszor)
5.Aleksandra Strzałka ZS w Wolbromiu (opiekun pani Beata Miłoszewska)
6.Jan Patela SP nr 1 w Wolbromiu (opiekun pani Paulina Konieczna)
7.Marika Rams SP nr 1 w Wolbromiu (opiekun pani Barbara Olewińska)

Dyplomy uczestnictwa otrzymali:
1.Oliwia Szczudło SP nr 1 w Wolbromiu (opiekun pani Barbara Olewińska/pani Paulina Konieczna)
2.Szymon Cybulski SP nr 1 w Wolbromiu (opiekun pani Barbara Olewińska/pani Paulina Konieczna)
3.Karolina Kowal SP nr 1 w Wolbromiu (opiekun pani Paulina Konieczna)
4.Magdalena Skorupka SP nr 1 w Wolbromiu (opiekun pani Paulina Konieczna)
5.Oliwia Skoczeń SP nr 1 w Wolbromiu (opiekun pani Paulina Konieczna)
6.Magdalena Szczęśniak ZS w Dłużcu (opiekun pani Aneta Osmęda)
7.Matylda Ziółko SP nr 1 w Wolbromiu (opiekun pani Barbara Olewińska/pani Paulina Konieczna)
8.Tomasz Sikora SP w Chełmie (opiekun pani Olga Kamińska-Gamrot)
9.Mateusz Wrzesień SP w Jeżówce (opiekun pan Mateusz Makowski)
10.Nadia Nocoń ZS w Wolbromiu (opiekun  pani Beata Miłoszewska)
11.Zofia Bąchór SP w Chełmie (opiekun pani Olga Kamińska-Gamrot)
Głównym fundatorem nagród w konkursie był Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, który zasponsorował Puchar dla zwycięzcy oraz nagrody rzeczowe. Trzech najlepszych uczniów otrzymało bony na kurs języka angielskiego ufundowane przez OK Szkołę Języków Obcych w Wolbromiu. Z kolei każdy uczestnik konkursu będzie mógł wybrać się na seans filmowy dzięki karnetom do kina  otrzymanych od Domu Kultury w Wolbromiu. Wydawnictwo językowe Macmillan również ufundowało nagrody dla naszych uczestników.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w finale III Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas I-III szkoły podstawowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Powiązana galeria