Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » Wyjątkowe osiągnięcia Leny - korespondencja

Wyjątkowe osiągnięcia Leny - korespondencja

2016-03-30 08:51:26

Nic bardziej nie cieszy nauczyciela jak sukcesy jego uczniów, dlatego z wielką radością i satysfakcją Dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły przyjęli informacje o sukcesach uczennicy klasy III a – Leny Pasich. Ta młoda, przebojowa dziewczyna odznaczająca się ogromnym indywidualizmem i wyobraźnią została finalistką aż trzech Konkursów Kuratoryjnych z historii, języka angielskiego i języka francuskiego. Taka sytuacja nie zdarza się często, dlatego też tym bardziej jesteśmy dumni z Leny

Pod opieką swoich nauczycieli wykonała  ogrom pracy. Wspierana  przez szkołę i rodziców pokonała kolejne schody do sukcesu jakim jest zdobywanie wiedzy i umiejętności. O wyjątkowości osiągnięć Leny świadczy fakt, że młodzi ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę z tego jak ważne w dzisiejszych czasach jest wykształcenie, ale przede wszystkim umiejętności. Nasza uczennica o tym wie i w pełni wykorzystuje swoje zdolności językowe i doskonałą pamięć do dat.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu z historii  była: „Polska Piastów na tle średniowiecznej Europy”.
Konkursy historyczne wymagają  od uczniów dużego zaangażowania, bo aby wziąć w nich udział trzeba znać zagadnienia zawarte w podstawie programowej i poszerzyć wiedzę z podanego tematu wiodącego.
Lena dała sobie z tym doskonale radę.

Uczennica przejawiała zainteresowanie przedmiotem już od klasy I gimnazjum. Posiada bardzo dobrą i rozległą wiedzę historyczną. Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych od uczestników etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego odpowiadał poziomowi C1 według klasyfikacji Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Poziom zaawansowany C1 (Advanced) to piąty, przedostatni stopień znajomości języka angielskiego. Konkurs Kuratoryjny to nie tylko gramatyka i słownictwo, to również znajomość kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii w zakresie wyznaczonym przez lektury. Lena przygotowując się do konkursu czytała książki w języku angielskim np. „British History Seen Through Art”, „An illustrated History of Britain” i nie sprawiało jej to problemów.

Język francuski to kolejna pasja naszej uczennicy. Pod okiem pana Jerzego Lena zgłębia tajniki tego języka od 6 lat. Od pełnego sukcesu (bycia laureatką konkursu) dzielił ją zaledwie 1 %.
Lena doskonaliła swoje umiejętności pod opieką nauczycieli: historii – Pani Renaty Opiłki, języka angielskiego – Pani Anety Osmędy oraz języka francuskiego – Pan Jerzego Czernikiewicza.

Gratulujemy Lenie oraz życzymy dalszych sukcesów, aby nigdy nie traciła wiary w siebie i we własne możliwości oraz, żeby pamiętała, że „do sukcesu nie ma windy, prowadzą tam schody”… kilka z nich pokonała… na pokonanie reszty życzymy jej wielu sił.

R. Opiłka, A. Osmęda

Aktualna ocena: 3,7 (Ocen: 3)