Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » Powiatowa schetynówka na 99%

Powiatowa schetynówka na 99%

2016-03-29 08:34:06

Zgodnie z przewidywaniami burmistrza Adama Zielnika istnieje bardzo duża szansa, aby remont siedmiokilometrowego ciągu dróg powiatowych Kąpiele Wielkie -Miechówka - Poręba Dzierżna otrzymał dofinansowanie. Projektowi Powiatu Olkuskiego, który znalazł się na liście na 15. miejscu przy zapewnionych środkach dla 12 zadań, z pomocą mogą przyjść oszczędności uzyskane z przetargów częściowo już odbytych.

Żeby nasza droga Kąpiele Wielkie -Miechówka - Poręba Dzierżna uzyskała dofinansowanie należałoby w przetargach uzyskać 6 mln. zł. oszczędności spośród 28 mln. zł. które Wojewoda Małopolski przeznacza na dofinansowanie dróg w 2016 roku, w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019- następcy wcześniejszych schetynówek.
 - Zgodnie z napływającymi  z powiatów informacjami od Pana Starosty Pawła Piasnego, po rozstrzygnięciu  niektórych  przetargów, wynika, że potrzebna kwota 6 mln. złotych oszczędności  została już uzyskana i na chwilę obecną można z 99% pewnością powiedzieć, że uzyskaliśmy pełne dofinansowanie na przebudowę drogi Kąpiele Wielkie -Miechówka - Poręba Dzierżna  – z zadowoleniem oznajmia burmistrz Adam Zielnik.
- Na dzień dzisiejszy  2 powiaty z listy podstawowej nie miały jeszcze otwarcia ofert, i tym samym szanse na dofinansowanie  2,8 mln złotych- czyli całości wnioskowanej kwoty,  stają się coraz większe. Skoro obecnie wygenerowano ponad 8  mln. zł. oszczędności w przetargach, a w kolejnych uzyska się zbliżone procentowo oszczędności, to pewnie ostatecznie wszystkie zadania powiatowe w liczbie 18 powinny uzyskać dofinansowanie. Musielibyśmy mieć wyjątkowego pecha, by nie „załapać” się na dofinansowanie w drugim rozdaniu, wzorem 1 Maja lub ubiegłorocznej wolbromskiej schetynówki.  Ale i na to jestem przygotowany. Choćby nie wiem co, droga w Kąpielach będzie w tym roku zrobiona – podkreśla burmistrz.
  Powiat Olkuski przy merytorycznym wsparciu Gminy Wolbrom przygotował wniosek o remont blisko siedmiokilometrowego ciągu dróg powiatowych nr 1129K Kąpiele Wielkie - Dłużec do drogi nr 794 w km 0+000 - 3+076 oraz 1132K Kąpiołki - Poręba Dzierżna w km 1+732 - 5+642". Całkowita wartość kosztorysowa tego zadania wynosi 5.588.721,23 zł, z czego zgodnie z zasadami programu 50% miałaby pochodzić z budżetu Państwa, 25% z budżetu Powiatu oraz - zgodnie z podjętą w sierpniu u.r. przez Radę Miejską w Wolbromiu uchwałą intencyjną – 25% kosztów z budżetu Gminy Wolbrom. Ostateczny koszt remontu będzie znany dopiero po ewentualnym przetargu.