Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » Nie opłaca się przepłacać

Nie opłaca się przepłacać

2016-03-02 13:34:44

Projekt burmistrza Adama Zielnika o połączeniu w jeden organizm dwóch wolbromskich zakładów budżetowych tj. WZWiK oraz MZGKiM, zmierzający do zracjonalizowania potencjału obu zakładów oraz wprowadzanie scentralizowanych przetargów przynosi oczekiwane oszczędności. Już tylko z pierwszych dwóch przetargów udało się zaoszczędzić ponad 150 tysięcy złotych. Kolejne 46 tys. złotych oszczędności uzyskano przy scentralizowanym zakupie na potrzeby jednostek budżetowych.

Zakupy materiałów biurowych i papieru:
Dotychczasowa kwota zakupu              104 766,43
Kwota po scentralizowanym zakupie      88 651,91
Oszczędność          16 114,52
Środki czystości:
Dotychczasowa kwota zakupu              148 024,42
kwota po scentralizowanym zakupie     126 723,09
Oszczędność          21 301,33
Tusze i tonery:
Dotychczasowa kwota zakupu                 90 507,39
Kwota po scentralizowanym zakupie       81 722,43
Oszczędność             8 784,96

Zakupy na potrzeby WZWKGKiM:
Przetarg na zakup wraz z dostawą kostki brukowej i wyrobów betoniarskich
Przeznaczona kwota na zakup             252 100,00
Kwota wybranej oferty                        206 796,00
Oszczędność                                   45 304,00

Przetarg na zakup wraz z dostawą kruszywa drogowego i piasku
Przeznaczona kwota na zakup              540 000,00
Kwota wybranej oferty                         435 174,00
Oszczędność                                  104 826,00

Łączne oszczędności                         196 330,81

- Z pewnością to nie wszystkie oszczędności, jakie uda nam się w tym roku osiągnąć – mówi burmistrz Adam Zielnik. - Musimy wziąć pod uwagę, że czekają nas kolejne przetargi  jak chociażby  przetarg na zakup masy bitumicznej na potrzeby w WZWKGKiM  czy też scentralizowane zakupy dla jednostek OSP i inne. Wszystkie roboty, usługi, które są zgłaszane przez poszczególne jednostki zostaną zliczone, oszacowane, i zostanie przeprowadzony na nie jeden centralny przetarg na wszystkie jednostki. Doświadczenia z innych przetargów scentralizowanych, które wprowadziłem w urzędzie podpowiadają, że dzięki temu zaoszczędzimy jakieś 20% do 30%.  Gra jest warta świeczki jeżeli wziąć pod uwagę, że może to być kwota nawet do 2 mln zł rocznie – przekonuje Adam Zielnik.