Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » NIE ZŁOŻYŁEŚ DEKLARACJI – URZĄD WYLICZY OPŁATĘ ZA CIEBIE!!!

NIE ZŁOŻYŁEŚ DEKLARACJI – URZĄD WYLICZY OPŁATĘ ZA CIEBIE!!!

2016-03-25 07:05:36

WAŻNA INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE MIASTA I GMINY WOLBROM.Przypominamy, iż w dniu 26 stycznia 2016 r. na XIX sesji Rada Miejska w Wolbromiu podjęła uchwałę dotyczącą objęcia nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

W związku z powyższym wszystkie nieruchomości niezamieszkałe z dniem 1 czerwca 2016 r. będą objęte nowym systemem gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Wolbrom tak, jak nieruchomości zamieszkałe.
Do nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne zalicza się m.in.: sklepy, placówki usługowe, warsztaty rzemieślnicze, lokale gastronomiczne, pensjonaty, hotele, biura, hurtownie, magazyny, zakłady przemysłowe, ogródki działkowe, działki rekreacyjne, szkoły, cmentarze, obiekty użyteczności publicznej itp.
 Właściciele nieruchomości niezamieszkałych zobowiązani zostali do złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu w terminie  do dnia 15 marca 2016r.
Niestety część właścicieli nieruchomości niezamieszkałych nie złożyła deklaracji w wyznaczonym terminie co oznacza, że zgodnie z art. 6o ust.1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wysokość tej opłaty zostanie określona w drodze decyzji administracyjnej i co za tym idzie także obowiązek jej uiszczenia w wymiarze określonym przez Urząd.
Założenia ustawy określają, iż w przypadku nieruchomości niezamieszkałych opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi iloczyn zadeklarowanej przez właściciela nieruchomości liczby pojemników z odpadami komunalnymi oraz stawki za pojemnik. Czyli, każdy ma możliwość określenia swoich potrzeb dot. wielkości pojemników i częstotliwości ich opróżniania poprzez złożenie deklaracji  o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Brak złożenia deklaracji skutkuje tym, iż na każdego właściciela nieruchomości zostanie nałożona odgórna opłata wyliczona przez Urząd na podstawie posiadanych danych lub średniej ilości odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach o podobnym charakterze.