Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » Akt notarialny podpisany

Akt notarialny podpisany

2016-03-03 10:42:23

Dzisiaj w Kancelarii Notarialnej Karoliny Haberki, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, podpisał akt notarialny, dotyczący oddania w użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej położonej na terenach inwestycyjnych przy ul. Miechowskiej w Wolbromiu, nabywcy nieruchomości Zbigniewowi Zarębie -właścicielowi firmy FHPU EWMET.

Nabywca nieruchomości o powierzchni 0,98 ha, wyłoniony wcześniej w drodze przetargu, zakupił działkę za cenę 700.000,00 zł plus 23 % VAT. Cena wywoławcza działki wynosiła 491.200,00 zł plus 23% VAT.
Nowy inwestor - firma FHPU EWMET p. Zbigniewa Zaręby, działająca w branży budownictwa sportowego, jest producentem bezpiecznych nawierzchni w obiektach wewnętrznych i zewnętrznych, przeznaczonych między innymi na place zabaw i różnego typu siłownie. Produkuje ponadto talerze gumowe -bumpery, maty hodowlane i płyty wibroizolacyjne.
Jak nam powiedział właściciel firmy Zbigniew Zaręba, zamierza swoją działalność przenieść do rodzinnego Wolbromia z miejscowości Szyce w gminie Pilica.
 - Chcemy na miejscu zarządzać naszą firmą oraz dalej się rozwijać. Obecnie zatrudniamy około 30-40 pracowników i przeniesienie firmy do Wolbromia z pewnością będzie skutkowało potrzebą zatrudnienia nowych pracowników – oznajmił właściciel.