Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Październik » Wolbrom przygotowany do zimy

Wolbrom przygotowany do zimy

2015-10-19 13:12:08

Mimo, że znacznie przedwczesny debiut tegorocznej zimy mamy już za sobą burmistrz zaprosił na tradycyjne przedzimowe spotkanie przedstawicieli różnych instytucji mających znaczenie w szeroko pojętym przygotowaniu do sezonu zimowego.

W spotkaniu poszerzonego składu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu na temat przygotowania gminy Wolbrom do funkcjonowania w warunkach zimowych wzięli udział: zarządcy dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, obu działających na terenie gminy spółdzielni mieszkaniowych, zarządcy wspólnot mieszkaniowych, Elektrociepłowni, Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wolbromskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji,  Miejskiego Zakładu Obsługi Szkół, MOPS oraz pracowników różnych wydziałów UMiG Wolbrom, które odpowiadają za sprawne funkcjonowanie Gminny w warunkach zimowych.

Z przedstawionych przez przybyłych informacji, dotychczasowych doświadczeń oraz  obowiązujących procedur wynika, że Gmina Wolbrom na nadejście zimy jest przygotowana: wszystkie instytucje i służby  dysponują odpowiednim sprzętem, zapleczem technicznym i procedurami na wypadek różnych, w tym ekstremalnie trudnych sytuacji. Wszystkie instytucje zadeklarowały wolę współpracy i niezbędnej wzajemnej pomocy w razie potrzeby.

Uczestnicy spotkania zgłosili też kilka wniosków, które mogą jeszcze bardziej usprawnić prace służb i poprawić komfort mieszkańców. Kierowcy pługów zostaną uczuleni, aby w czasie odśnieżania dróg nie zasypywali hydrantów i pilnowali, aby ich przypadkiem nie uszkodzić, a WZWiK przekaże  JRG Wolbrom aktualną informację o czynnych w okresie zimowym hydrantach. MOPS, Polocja i Straż Miejska będę systematycznie monitorowały sytuację z osobami bezdomnymi lub wymagającymi specjalnej troski. Sekretarz Gminy wolbrom Waldemar Kolanko uczulił przedstawicieli Elektrociepłowni na koniecznośc zabezpieczenia zakładu w alternatywne źródło energii elektrycznej, w razie wystąpienia awarii na sieci energetycznej.

Przy tej okazji kolejny raz prosimy mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby, które w okresie zimowych chłodów mogą potrzebować naszej pomocy, a także o zapewnienie odpowiedniego schronienia zależnym od ludzi zwierzętom. Przypominamy również o konieczności prawidłowego, czytelnego oznakowania numerów posesji, bo brak numerów na domach lub umiejscowienie ich w sposób niewidoczny jest dużym utrudnieniem dla służb ratunkowych, nie tylko w czasie zimy.