Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Lipiec » Piłkarski turniej na Orliku

Piłkarski turniej na Orliku

2015-07-01 15:47:51

Już od 5 lat w czerwcu sympatycy piłki nożnej spotkają się na wolbromskim Orliku, aby uczestniczyć w rozgrywkach „DTS CUP” drużyn siedmioosobowych. W niedzielę 28 czerwca 2015 było podobnie. Organizatorem i sponsorem turnieju jest firma „DTS - Drukarki, Tonery, Serwis” z Katowic – producent tonerów do drukarek laserowych. Organizacja tej imprezy stało się już tradycją, która pozwala firmie brać czynny udział w życiu społecznym i sportowym naszego miasta i gminy.

Do turnieju przystąpiło w tym roku osiem drużyn: Amatorzy, Cicho-Ciemni, XYZ, Drużyna Murzyna, Mef TEAM, Drewniani Magicy, Pajace i Łobuzy. Dwunastominutowe spotkania rozgrywane były w dwóch grupach, z których cztery najlepsze drużyny spotkały się w grupie finałowej. Pierwszy raz w tym roku organizatorzy zmienili tryb rozgrywek rundy finałowej, aby jeszcze bardziej wzmóc rywalizację i napięcie do ostatnich minut turnieju.

Ostatecznie w grupie finałowej spotkały się drużyny: Amatorów, Łobuzów, Drewnianych Magików oraz Cicho-Ciemnych. Pikanterii sytuacji na boisku dodawał fakt, iż w składach tych drużynach grali zawodnicy, którzy na co dzień rywalizują lub grają razem w drużynach miejscowych klubów sportowych.

Ogromne emocje trzymały uczestników do końca turnieju, kiedy o przyznaniu pierwszego miejsca musiały zadecydować rzuty karne, bo obie drużyny miały identyczną liczbę punktów i bramek. Ostatecznie turniej w 2015 roku wygrała drużyna Amatorów, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Drewnianych Magików , a klasyfikację medalową zamknęła na trzecim miejscu drużyna Cicho-Ciemnych.
Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Patryk Rumiński  z drużyny Amatorów, który posłał piłkę do siatki przeciwników aż 11 razy i odebrał z rąk organizatorów „złotego buta”. Trzem pierwszym drużynom zostały wręczone nagrody w postaci pucharów, piłek oraz firmowych gadżetów, które ufundowała firma „DTS -  Drukarki-Tonery-Serwis”.

Tegoroczny turniej przeszedł już do historii, ale emocje i miła atmosfera oraz świetna zabawa pozostaną w sercach uczestników turnieju. Z roku na rok widać coraz większy poziom sportowy uczestniczących w nim drużyn oraz trudno poznać niektórych zawodników (szczególnie tych młodszych :), którzy zaczynali z nami tę sportową przygodę 5 lat temu.

Przy okazji w imieniu organizatorów turnieju serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego turnieju, sponsorom, Panu Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi za objęcie honorowego patronatu nad turniejem  oraz wszystkim, którzy czynnie przyczynili się do tego, aby turniej został rozegrany.

Do zobaczenia za rok!

Michał Ściański

turniej-zb.jpg

Powiązana galeria