Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Lipiec » 10 lat działalności ULKS Trzy Buki – korespondencja

10 lat działalności ULKS Trzy Buki – korespondencja

2015-07-10 12:09:03

4. lipca 2015r. w Wierzchowisku miała miejsce uroczystość związana z obchodami 10-lecia Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego "Trzy Buki". W klubie działają sekcje piłki nożnej (klasa B Podokręgu Olkusz) i siatkówki.

Wśród gości zaproszonych znaleźli się m.in. Lidia Gądek posłanka na Sejm RP, przedstawiciele UMiG Wolbrom - Edyta Żuchowicz-Reszka – skarbnik MiG Wolbrom i Dorota Świerczek, naczelnik Wydziału Oświaty UMiG Wolbrom, przedstawiciele Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu, w osobach prezesa Bolesława Ściepury i wiceprezesa Jerzego Janika.

Uroczystość otworzył prezes klubu Krzysztof Konieczny, który przedstawił krótką historię klubu: ULKS został założony w 2005 r, a sekcją wiodącą jest sekcja piłki nożnej, której drużyna regularnie uczestniczy w rozgrywkach klasy B Podokręgu Olkusz. Oprócz piłki nożnej dużą popularnością cieszy się piłka siatkowa. Klub współpracuje z Zespołem Szkół w Wierzchowisku, prowadząc zajęcia w piłce nożnej młodzieżą tej szkoły. Historia klubu sięga roku 1975 kiedy to na bazie istniejącego LZS-u została utworzona drużyna piłki nożnej o nazwie "Trzy Buki" biorąca udział w rozgrywkach do roku 1981. Nazwa klubu wywodzi się od trzech okazałych buków, które górowały w tym czasie nad centrum wsi.

Spośród zaproszonych gości głos podczas uroczystości zabrali posłanka Lidia Gądek i prezes Bolesław Ściepura, którzy przekazali dla klubu pamiątkowe puchary. Wspólnie z gospodarzami świętowali także przedstawiciele firm wspomagających klub, którym wręczono podziękowania za pomoc i proporczyki klubu. Uhonorowani zostali: Adam Gwiazda - wiceprezes firmy "Tebamix", Przemysław Janik - firma "Magbud", Grzegorz Błasik - firma "Global", Tomasz Herian - firma "Tomex", Wojciech Kowalczyk - firma "Iva". Uroczystość uświetnił mecz rozegrany pomiędzy drużynami "Trzy Buki" i oldboyami Wisły Kraków, w której wystąpili m.in. Kazimierz Kmiecik, Marek Kusto, Andrzej Sarnat, Ryszard Czerwiec,  Cleber Guedes de Lima, Dariusz Marzec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 dla Wisły. Po meczu kibice, zawodnicy oraz goście udali się na festyn zorganizowany przy lokalnej remizie OSP.

Powiązana galeria

Piątek, 10 lipca 2015 12:14Zdjęć w galerii: 59