Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Maj » Mistrzowie nagrodzeni

Mistrzowie nagrodzeni

2015-05-21 11:57:08

Wczoraj w olkuskiej Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom powiatowego etapu konkursu wiedzy o ruchu drogowym. Kolejny rok z rzędu zwycięskie laury zgarnęli uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół w Gołaczewach.

Nagrodę ufundowaną przez burmistrza MiG Wolbrom Adama Zielnika za zajęcie pierwszego miejsca – bon na zakup sprzętu sportowego dla szkoły w wys. 500 zł odebrała drużyna reprezentująca  ZS w Gołaczewach. Nagrodę indywidualną za zajęcie I miejsca odebrał Krystian Knap z Gimnazjum w Gołaczewach, który triumfował w tym konkursie już w ubiegłym roku. II miejsce zajął Jakub Amanowicz z tej samej szkoły.

Przypomnijmy, że uczestnicy turnieju najpierw rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Potem zmagania przeniosły się na teren ośrodka sportowego i tam swoich umiejętności uczniowie próbowali na torze przeszkód. Z wiedzy medycznej i praktycznych umiejętności egzaminowani byli przez ratowników medycznych olkuskiego szpitala.

Z dziennikarskiego obowiązku informujemy, że na drugim miejscu wśród gimnazjalistów znaleźli się  uczniowie z  Jangrota, a na trzecim - z  Gimnazjum nr 4 w Olkuszu. Konkurs współorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu.

Gratulujemy!