Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Maj » Maj miesiącem bibliotek i czytelnictwa!

Maj miesiącem bibliotek i czytelnictwa!

2015-05-08 07:20:00

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji, a także zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Wolbromska Biblioteka Publiczna bardzo czynnie włącza się w te działania, celując w atrakcjach dla najmłodszych czytelników.

Co roku właśnie w maju na maluchy czeka wielka atrakcja w postaci bajkowych lekcji bibliotecznych. Bohaterowie, której ulubionej bajki wprowadza dzieci w świat książki  tym razem? To na razie tajemnica! Zapewniamy jednak, że w maju (i nie tylko!) warto bibliotekę odwiedzać. Na wszystkich czeka nie tylko przebogaty magiczny świat literatury, ale także cały wachlarz innych ciekawych wydarzeń i zajęć. Zapraszamy:

HARMO_05.jpg