Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Maj » IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego za nami

IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego za nami

2015-05-07 13:24:25

-Cieszę się bardzo, że do nauki języków obcych, które w dzisiejszych czasach mają ogromne znaczenie was nie trzeba namawiać – mówił do zwycięzców IX edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych burmistrz Adam Zielnik, który patronował wydarzeniu. Do tegorocznych zmagań z językowymi zadaniami przystąpili reprezentanci klas IV-VI jedenastu szkół podstawowych z naszej gminy.

Podstawowym celem konkursów językowych jest promocja i dodatkowe motywowanie uczniów do nauki i od lat widać, że pomysł się sprawdza. Każdego roku najlepsi angliści stają do sprawdzianu ze znajomości słownictwa, gramatyki, umiejętności czytania ze rozumieniem i wiedzy o krajach anglojęzycznych. Do etapu szkolnego, sprawdzającego  przystąpiło w tym roku 112 uczniów, a do finału zakwalifikowało się 20 z nich.

Dyplomy za udział w finale z rak burmistrza Adama Zielnika oraz dyrektor Elżbiety Sojki otrzymali:

Gabriela Kołodziej

Szymon Nocoń

Julia Wiśniewska

Jakub Pabian

Magdalena Piwowarczyk

Katarzyna Garbacz

Filip Nowak

Piotr Furman

Julia Cios

Aleksandra Bąchor

Nagrody otrzymali:

Monika Kotyrba

Maria Paszkowska

Aleksandra Broczkowska

Dawid Pacia

Aleksandra Zwolak

Dawid Pacia

Najlepszymi anglistkami wśród uczniów szkół podstawowych w gminie Wolbrom okazały się:

I miejsce – Kinga Błaut - bezkonkurencyjna zwyciężczyni kolejnego konkursu językowego! (SP 1 – opiekun Barbara Olewińska)

II miejsce – Zofia Lenart ((SP1 – Opiekun Paulina Konieczna)

III miejsce - Karolina Pałka (ZS Zarzecze – opiekun Teresa Szczepanek)

Uroczystość wręczenia nagród w Szkole Podstawowej nr 1, która była organizatorem konkursu, uświetniły występy szkolnego zespołu tanecznego Carmen oraz pokaz nagrodzonego najwyższą nagrodą w tegorocznym „Bajdurku”  przedstawienia „Śpiąca królewna”.

Organizatorki konkursu Barbara Olewińska i Paulina Konieczna dziękują za ufundowanie nagród Burmistrzowi MiG Wolbrom Adamowi Zielnikowi (za ufundowanie statuetki dla zwyciężcy oraz nagród książkowych oraz pani Agnieszce Barczyk – Szkoła Językowa OK (za bony do wykorzystania w Szkole Językowej),  dyrektorowi DK Wolbrom Piotrowi Gamrotowi (za ufundowanie biletów do kina), a także Wydawnictwu Pearson (za nagrody książkowe)

DSC09537-(1)-(Kopiowanie).JPG

Powiązana galeria