Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Maj » 25 lat samorządu Wolbromia

25 lat samorządu Wolbromia

2015-05-19 12:40:07

6 czerwca w Wolbromiu będziemy świętowali 25- lecie samorządności. Oprócz oficjalnych wydarzeń, jak msza św. i uroczysta sesja Rady Miejskiej, obchodom będzie towarzyszyć kilka wydarzeń natury historycznej i kulturalnej. Będzie wystawa starych dokumentów i imprezy plenerowe.

Sobotnie jubileuszowe uroczystości rozpoczną się o godz. 9 mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, następnie o godz. 10.30 w Domu Kultury odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, na którą zaproszono wielu gości, w tym wszystkich radnych reprezentujących mieszkańców gminy w kolejnych kadencjach.

Po południu zaplanowany jest blok imprez plenerowych przy DK. Dzieci będą mogły wziąć udział w licznych konkursach i innych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich przez krakowski Teatr Iluzji Mefisto. Będą też pokazy rycerskie, występ zespołu "Dwie Korony" i konkurs taneczny. Na scenie wystąpią też lokalne zespoły, a gwiazdą wieczoru będzie zespół "O Ela" (dawniej "Chłopcy z Placu Broni"). Imprezę zakończy ok. godz. 22 pokaz sztucznych ogni.

Przy okazji w Domu Kultury zostanie zaprezentowana unikatowa wystawa dokumentów i zdjęć z XVIII, XIX i XX wieku dotyczących Wolbromia.

Serdecznie zapraszamy!