Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Kwiecień » Pracowita droga do sukcesu

Pracowita droga do sukcesu

2015-04-30 09:17:20

Określenie „laureat konkursu kuratoryjnego” niewiele mówi laikowi… Jakiego rodzaju wysiłku i poziomu wiedzy wymaga to osiągnięcie od ucznia? Najczęściej konkursy przedmiotowe tego typu odbywają się na kilku etapach, najlepsi awansują do kolejnych, a laureatami wojewódzkimi zostaje garstka najlepszych. Wszystko okupione jest wieką pracą. Laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego została niedawno uczennica klasy IV SP nr 1 w Wolbromiu Kinga Błaut.

Zadania pierwszego etapu Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego sprawdzały w listopadzie ubiegłego roku znajomość gramatyki, słownictwa i umiejętności komunikowania się po angielsku. Z całego województwa napłynęło ponad 3 tysiące prac, w tym 3 najlepsze ze  Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu. Do etapu rejonowego, który odbył się w Miechowie wśród 800 uczniów zakwalifikowała się tylko Kinga Bałut, która nie popełniła w kwalifikacjach pierwszego etapu żadnego błędu. Drugi etap, w którym sprawdzano dodatkowo umiejętność rozumienia ze słuchu oraz znajomość lektur, dziewczynka ukończyła na wysokiej piątej pozycji uzyskując tytuł finalistki MKJA dla szkół podstawowych. Ostatni, trzeci etap to była już rywalizacja „tylko” 200 najlepszych finalistów wcześniejszych eliminacji rejonowych. sprawdzano znajomość 8 lektur, a także gramatyki na poziomie FC. Kinga pokonała większość rywali i zajęła 9 miejsce w województwie. Tym samym została laureatką konkursu i w nagrodę została zwolniona z pisania części Sprawdzianu Szóstoklasisty z języka angielskiego otrzymując automatycznie komplet punktów.

Ceremonia wręczania nagród, która  odbyła się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie była już tylko „wisienką na torcie”. Radość z sukcesu wraz z laureatką podczas uroczystości dzieliły wspierająca uczennicę w wysiłkach naukowych mama oraz nauczycielka języka angielskiego Barbara Olewińska.

Wczoraj sukcesy swojej uczennicy świętowała cała szkoła. Na uroczystym apelu wobec wszystkich uczniów Kinga otrzymała gratulacje i dyplomy. Okazało się, że „po drodze” dziewczynka zdążyła jeszcze zostać laureatką ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Galileo... Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Na zdj. kinga Błaut z małopolskim wicekuratorem oświaty Grzegorzem Baranem
kinga-b-aut-zdj-052.JPG