Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Marzec » Nadzieja dla osiedla Wąwóz Kapkazy

Nadzieja dla osiedla Wąwóz Kapkazy

2015-03-09 17:32:26

Niejeden z mieszkańców osiedla Wąwóz Kapkazy w Wolbromiu narzeka, że żyjąc praktycznie w środku miasta czuje się jak na końcu świata. Błoto i ciemność na wciąż znacznej części osiedla od wielu lat złoszczą mieszkańców tego sporego osiedla domów jednorodzinnych. Według zapewnień burmistrza już wkrótce się to zmieni: będą asfaltowe ulice, ciągi dla pieszych i oświetlenie. Dodatkowo we współpracy z lokalnym dostawcą usług IT osiedle zyska dostęp do szerokopasmowego Internetu.

- Zależy mi na tym, żeby Osiedle Wąwóz Kapkazy zostało wreszcie dostosowane do współczesnych standardów. Wieloletnie zaniedbania w tym zakresie zamierzam nadrobić już w tym roku. Środki finansowe na ten cel zostały zabezpieczone na ostatniej sesji Rady Miejskiej – informuje burmistrz Adam Zielnik.

– Zaczniemy od nawierzchni ulic, następnie przyjdzie czas na oświetlenie i chodniki. Taka kolejność musiała zostać przyjęta, ponieważ na budowę sieci oświetlenia ulicznego potrzebny jest projekt, który już jest przygotowywany, i pozwolenie na budowę.  Aby jednak nie rozkopywać terenu kilkakrotnie postanowiliśmy połączyć kilka spraw. Równocześnie z układaniem  kabli elektrycznych na terenie osiedla, we współpracy z firmą Interkonekt S.C., realizującej m. in. w naszej gminie, dofinansowany ze środków unijnych projekt budowy sieci światłowodowej „Internet na etapie ostatniej mili”, wzbogacimy lokalną infrastrukturę o nowoczesne rozwiązania z zakresu IT.   Każdy z mieszkańców będzie mógł skorzystać z szybkiego szerokopasmowego Internetu, telefonii cyfrowej, czy dostępu do telewizji, które oferuje firma. Dopiero po ułożeniu kabli przyjdzie czas na chodniki. Koordynatorem projektu rozbudowy infrastruktury na osiedlu będzie Gmina, która dopilnuje prawidłowej realizacji zadań przez różne podmioty - zapewnia burmistrz Wolbromia.