Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Marzec » Lądowiska zaakceptowane

Lądowiska zaakceptowane

2015-03-30 17:37:04

Burmistrz Adam Zielnik wraz z wolbromskim radnym, a zarazem dyrektorem medycznym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Zbigniewem Żyłą dokonał oględzin zaproponowanych przez sekretarza Waldemara Kolanko miejsc, w których w razie potrzeby będzie mógł wylądować ratowniczy śmigłowiec. Dotychczasowe lądowiska na stadionie przy ul. Leśnej oraz nielubiane z powodu latających śmieci – na targowisku, zostaną uzupełnione o kolejne miejsca.

Przypomnijmy: propozycja wskazania pilotom LPR dodatkowych miejsc do lądowania dla helikoptera medycznego na terenie naszej gminy wypłynęła od radnego Zbigniewa Żyły na sesji lutowej. Intencją lekarza było doprowadzenie do sytuacji, kiedy potrzebujący pacjent spoza miasta nie będzie musiał być dowieziony do ratującego życie śmigłowca z dużej odległości, zwłaszcza, że na stadionie może odbywać się mecz, a komunikację między dwiema stronami przedzielonego torami kolejowymi Wolbromia często utrudnia zamknięty szlaban. Na prośbę burmistrza wyszukaniem odpowiednich miejsc zajął się sekretarz gminy Wolbrom. Po piątkowych oględzinach na dodatkowe lądowiska wyznaczono ostatecznie 4 boiska wiejskie: w Gołaczewach, Porębie Górnej, Zarzeczu i Łobzowie oraz dodatkowe w mieście (zamiast placu targowego) - w pobliżu budynku byłej stacji paliw i ogródków działkowych przy drodze na Miechów.

- Zależy mi na zwiększeniu dostępności do usług medycznych w naszej gminie – tłumaczy radny, lek. med.  Zbigniew Żyła, który wcześniej pomógł dokonać zakupu na potrzeby mieszkańców dwóch AED (zewnętrznych defibrylatorów) oraz zorganizował szkolenia dla pracowników urzędu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

2015-03-27-007a-(Kopiowanie).jpg

2015-03-27-012a-(Kopiowanie).jpg