Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Marzec » Gmina dołoży do patroli

Gmina dołoży do patroli

2015-03-30 16:55:24

Gmina Wolbrom znowu wesprze działania Policji. Decyzję o sfinansowaniu dodatkowych godzin pracy policjantów podjęli jednomyślnie radni na marcowej sesji. To już drugie w tym roku wsparcie z budżetu Gminy dla organów ścigania, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.

Jak powszechnie wiadomo rejon działania wolbromskiego Posterunku Policji jest bardzo rozległy, bo obejmuje teren gmin Wolbrom i Trzyciąż. Skutkuje to niejednokrotnie niemożnością podjęcia szybkiej interwencji służb porządkowych. Okazuje się, że można temu  choć trochę zaradzić. Na wniosek burmistrza Adama Zielnika policjanci spoza naszej lokalnej placówki będą dyżurowali, dzięki dodatkowym środkom finansowym udzielonym z budżetu Gminy Wolbrom. Godziny i miejsca dodatkowych  patroli określone zostaną w treści zawartego porozumienia Gminy z Komendą Powiatową Policji w Olkuszu. Wcześniej, na sesji lutowej, Rada Miejska w Wolbromiu wyraziła zgodę na dofinansowanie dwóch samochodów służbowych, które wykorzystają w pracy wolbromscy funkcjonariusze.