Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Marzec » Dzień otwarty w ZS w Wolbromiu

Dzień otwarty w ZS w Wolbromiu

2015-03-23 16:13:16

-To naprawdę dobra szkoła i może pochwalić się wieloma znakomitymi absolwentami, którzy daleko zaszli i wiele osiągnęli – do wyboru szkoły jako miejsca kontynuacji nauki dla kończących szkołę gimnazjalistów zachęcał m.in. burmistrz Adam Zielnik, były uczeń Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego dziś w skład Zespołu Szkół w Wolbromiu podczas dnia otwartego szkoły. Placówka otworzyła podwoje dla swoich potencjalnych przyszłych uczniów w piątek 20 marca.

Po serdecznym powitaniu przez dyrektora Krzysztofa Osmendę, burmistrza Adama Zielnika i uczniów placówki na przybyłych gimnazjalistów czekały pokazy i specjalne zajęcia w poszczególnych pracowniach przedmiotowych, które przygotowali pod kierownictwem swoich nauczycieli aktualni uczniowie ZS w Wolbromiu. Oprócz specjalnych atrakcji, jak np. pokaz umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym na motorynce, były też widowiskowe pokazy doświadczeń chemicznych, zabawa z językiem angielskim i wiele innych.

Młodzież gimnazjalna dowiedziała się, że od września 2015 r. szkoła zaprasza do czterech licealnych klas sprofiowanych:

Klasa 1A: profil: humanistyczny pod patronatem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, ( dwa pozostałe przedmioty do wyboru : koszyk humanistyczny, politechniczny, medyczny, ekonomiczny)

Klasa 1B: profil: przyrodniczy

przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, geografia

Klasa 1C:  profil: matematyczny pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego

przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka (dwa pozostałe przedmioty do wyboru : koszyk humanistyczny, politechniczny, medyczny, ekonomiczny)

Klasa 1D: Profil: ekonomiczny pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język angielski, (dwa pozostałe przedmioty do wyboru: koszyk humanistyczny, politechniczny, medyczny, ekonomiczny)

Dodatkowym atutem dla uczniów będzie możliwość wyboru od II klasy LO przedmiotów w ramach tzw. koszyków przygotowujących do matury i dalszej edukacji na wyższym poziomie:

Koszyk III (politechniczny)

Fizyka- zakres  rozszerzony

informatyka - zakres  rozszerzony

Historia i społ.-  I przedmiot. uzupełniający

Elementy grafiki inżynierskiej- II przedmiot uzupełniający

Koszyk IV (medyczny)

Biologia- zakres  rozszerzony

chemia-  zakres  rozszerzony

Historia i społ.-   I przedmiot. uzupełniający

Elementy farmacji-   II przedmiot uzupełniający

Języki obce są nauczane w czterech grupach zaawansowania:

·         wiodący język obcy: kontynuacja języka z gimnazjum

·         drugi język obcy: do wyboru spośród - angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski

Profile w technikum w roku szkolnym 2015/2016:

Technik informatyk- przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, informatyka przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo.

Kwalifikacje:

K1-Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych (E.12.) K2-Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami (E.13.) K3-Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami (E.14)

- NOWOŚĆ: Technik informatyk w służbach mundurowych - przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym : matematyka, informatyka, przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, podstawy wiedzy o służbach mundurowych.

Kwalifikacje:

Technik Agrobiznesu- przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, biologia, przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo

K1 Prowadzenie produkcji rolniczej

K2 Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie

Technik Turystyki Wiejskiej: przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym : matematyka, biologia lub geografia, przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo

Kwalifikacje:

K1-Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich (T.7.)

K2-Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego (T.8.)

Technik inżynierii środowiska i melioracji -przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym :matematyka, biologia, przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo

Kwalifikacje:

K1 -Organizacja i prowadzenie robót związanych z budową obiektów inżynierii środowiska

K2 -Organizacja i prowadzenie robót melioracyjnych

Języki obce są nauczane w grupach zaawansowania:

·  wiodący język obcy: kontynuacja języka z gimnazjum

·  drugi język obcy: do wyboru spośród - angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski

Zasadnicza Szkoła Zawodowa  w roku szkolnym 2015/2016

Klasa wielozawodowa kształcąca w zawodach:

- fryzjer
- sprzedawca
- kamieniarz