Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Marzec » Anglistka na szóstkę

Anglistka na szóstkę

2015-03-30 16:25:58

II edycja 3-etapowego Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „The Best” dla uczniów szkół podstawowych. Po dwóch etapach sprawdzających wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa, czytania, słuchania i znajomości tekstu „Makbeta” oraz dwóch wierszy Emilii Dickinson pierwsze miejsce zajmowała Kinga Błaut z SP1. W III etapie jury zakwestionowało poprawność jej recytacji i Kinga spadła na drugie miejsce. Szkoda, bo dziewczynka wyróżniała się wiedzą i umiejętnościami językowymi.

Uczestnictwo w konkursach przedmiotowych jest dla uczniów wyzwaniem nie tylko natury edukacyjnej. Młodzi ludzie muszą także radzić sobie z własną tremą oraz innymi przeszkodami... Po recytacji w III etapie dziewczynce zabrakło do zwycięstwa w konkursie 2,5 punktu, więc Kinga podczas dnia otwartego w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Olkuszu 24 marca 2015 odebrała drugą nagrodę.

Znakomitej (bo sprawdzonej już w wielu konkursach) młodej anglistce składamy serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Kingi, która jest już tegoroczną finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego, a przed nią jeszcze Gminny Konkurs o Puchar Burmistrza, który dziewczynka wygrała rok temu, jako piątoklasistka.

mms_img-189756776-(1).jpg