Grudzień 2013

Środa, 04 grudnia 2013 09:40

Są już wyniki analizy ankiety Twój Najlepszy Szpital

Większa dostępność personelu i lepsza komunikacja z lekarzami to najbardziej oczekiwane zmiany w szpitalu - wynika z analizy prawie 1000 ankiet wypełnionych przez mieszkańców powiatu olkuskiego w ramach projektu „Twój Najlepszy Szpital”. Analiza ankiet mieszkańców to jego pierwszy etap. W ramach projektu pracownicy będą pracowali nad zmianami w szpitalu, które będą odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i pacjentów.

Środa, 04 grudnia 2013 09:19

Nie ma przyzwolenia na pomówienia

Informujemy, iż w związku z licznymi przejawami naruszenia norm obowiązujących w stosunkach społecznych oraz naruszeniem dóbr osobistych, noszących znamię przestępstwa pomówienia funkcjonariusza publicznego jakim jest Burmistrz MiG Wolbrom do redakcji Wiadomości Olkuskich zostało skierowane następujące pismo:

Środa, 04 grudnia 2013 08:37

Stanowisko Burmistrza MiG Wolbrom w sprawie stawek stosowanych przez WZWiK

W związku z publikacją na portalu internetowym Wiadomości Olkuskie tekstu „Burmistrz wyjęty z Gogola” Burmistrz MiG Wolbrom Jan Łaksa wystosował do redakcji portalu pismo z prośbą o zamieszczenie sprostowania nieprawdziwych treści zawartych w publikacji. Poniżej cytujemy dosłownie treść pisma do Sławomira Sztaby.

Wtorek, 03 grudnia 2013 14:36

Śmieci na razie bez zmian

Trybunał Konstytucyjny dał Sejmowi 18 miesięcy, by dostosować do wymogów konstytucyjnych art 6k ustawy śmieciowej. W tym czasie Sejm będzie musiał ustalić maksymalną dopuszczalną stawkę opłaty i sposób jej obliczania. Ministerstwo Finansów zdecydowało zaś ostatecznie, że opłaty śmieciowe trzeba zaokrąglać do pełnych złotówek.

Wtorek, 03 grudnia 2013 14:22

Ostatnia szansa na wakacje w Chinach!

Chcesz przeżyć największą przygodę swojego życia i odbyć latem wspaniałą podróż do Chin? Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych roczników 1995-97 z całej Polski do udziału w IV edycji konkursu „Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana”. Głównymi nagrodami dla trzech uczniów jest uczestnictwo w wakacyjnym tygodniowym obozie językowym w Pekinie wraz z przelotem (latem 2014 roku). Na zgłoszenia organizatorzy czekają tylko do końca tygodnia!