Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2013 » Grudzień » Mikołajkowy turniej ping-ponga w G4 - korespondencja
Wyszukiwarka

Aktualności

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

Mikołajkowy turniej ping-ponga w G4 - korespondencja

2013-12-30 08:02:43

Tradycyjnie, jak co roku w grudniu (18-19.12.2013r.) odbył się w Gimnazjum Nr 4 Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego z udziałem uczniów naszej szkoły, którego celem była popularyzacja tenisa stołowego jako jednej z form aktywności fizycznej.


Do rywalizacji przystąpili reprezentanci poszczególnych klas, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji rozgrywanych na lekcjach wychowania fizycznego. Turniej prowadzony był zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców – łącznie startowało 64 uczniów. Po uprzednim losowaniu, które wzbudziło wiele emocji wśród uczniów, przystąpiliśmy do niezwykle zaciętej rywalizacji, która rozgrywana była systemem „do dwóch przegranych”, co w przypadku niezbyt szczęśliwego losowania, a w konsekwencji przegrania pierwszego meczu, dawało jeszcze jedną szansę na osiągnięcie wysokiego miejsca w turnieju (maksymalnie drugiego). Prowadzenie rozgrywek tym systemem wymagało od nauczycieli wychowania fizycznego i uczennic naszej szkoły: Wiktorii Smędry, Karoliny Wójcik, Dominiki Pajączkowskiej dobrej organizacji  - rozegrano ponad 100 meczy w ciągu 2 dni! - oraz czuwania nad prowadzeniem gry w myśl zasady fair play.

Największych emocji dostarczyły nam mecze półfinałowe i finałowe, gdyż to one decydowały o końcowej klasyfikacji, która przedstawia się następująco:
- wśród dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła uczennica klasy trzeciej Karolina Gil, drugie miejsce zajęła Aleksandra Kuś, trzecie miejsce Katarzyna Pasich, czwarte miejsce Kaja Pasternak
- natomiast w kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczył uczeń klasy trzeciej Patryk Płowiec, drugie miejsce Krzysztof Skalski, trzecie miejsce Michał Pieszczek, czwarte miejsce Dominik Chmura.

Jak po każdej tego typu imprezie nadszedł czas podsumowania i nagrodzenia zwycięzców. Podczas uroczystości wręczania nagród i dyplomów dyrektor szkoły mgr Henryk Pasich podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów, a w szczególności uczniom - za zaangażowanie i sportową rywalizację oraz zwycięzcom, którym, wręczając puchary, życzył dalszych sukcesów sportowych. Zdobywcy pierwszych czterech miejsc otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary, a każdy uczestnik dyplom oraz słodki poczęstunek.

Za pomoc w organizacji turnieju chcielibyśmy podziękować:
Dyrektorowi mgr Henrykowi Pasichowi, nauczycielom wychowania fizycznego mgr Annie Adamek, mgr Radosławowi Koterbie, mgr Przemysławowi Kaduli, mgr Anicie Gajowiec oraz sponsorom, bez których nie byłoby możliwości rozegrania tego turnieju. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok - w następnym grudniu.

Wiktoria Smędra
Dominika Pajączkowska
Karolina Wójcik

zb.jpg
 20131220_090313.jpg

20131220_090750.jpg

Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 0 (Ocen: 0)

Sesja rady miejskiej

Relacja Sesji Rady Miejskiej online

Wydarzenia

Kategoria

Dodaj wydarzenie

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:Losowy film

DK wolbrom
Wymiana kotłów węglowych 1
Wymiana kotłów węglowych 2
Warta
zostań żołnierzem LGD WFOS Kraków modernizacja szkół Basen Mapa Zagrożeń strefa budowa kanalizacji budowa kanalizacji wolbrom EkopartnerzyWolbrom.pl na Facebooku