Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2013 » Listopad » Sala judo docieplona

Sala judo docieplona

2013-11-29 14:52:44

Zakończyły się prace przy termomodernizacji hali sportowej przy wolbromskim Domu Kultury, użytkowanej przez UKS JUDO Wolbrom. Środki na docieplenie sali wyasygnowały po połowie Gmina Wolbrom i Starostwo Powiatowe w Olkuszu. Wykonawcą termomodernizacji było wyłonione w przetargu nieograniczonym Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budowlane Lesława Gila z Wolbromia.

Zamówienie przewidywało wykonanie robót budowlanych związanych z termomodernizacją tej części budynku, która z przyczyn formalnych nie mogła być wykonana przy wcześniejszej termomodernizacji Domu Kultury z powodu przeznaczenia innego niż cele związane z szerzeniem kultury.

Specyfikacja przewidywała wykonanie robót rozbiórkowych ścianek, filarów, kolumn z cegły na zaprawie cementowo-wapiennej, wymianę rynien i rur spustowych na rynny i rury z PCV , uzupełnienie ścian i zamurowanie otworów z cegły pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej, zakup i montaż okien z kształtowników z wysokoudarowego PCV, wykonanie daszków o konstrukcji drewnianej nad wejściami i pokrycia ich blachą powlekaną trapezową, ocieplenie ścian budynku płytami styropianowymi grubości 10 cm, wykonanie tynku akrylowego na ociepleniu oraz wykonanie tynków wewnętrznych.

Pierwotnie termin zakończenia prac wyznaczono w umowie na koniec października, ale wykonawca poprosił o jej aneksowanie i przesunięcie o prawie miesiąc, uzgodniono  także wykonanie kilku niezbędnych robót dodatkowych. W przetargu wykonawca zaoferował za wykonanie przedmiotu umowy kwotę 91 376,37 zł brutto, w tym VAT w wysokości 23 %,  w trakcie robót okazało się, że konieczne będą prace dodatkowe, więc ostateczny koszt remontu, który zostanie sfinansowany po połowie przez Gminę i Starostwo wyniósł 135 333,79 zł z VAT.

Równocześnie UKS Judo Wolbrom prowadził na własny rachunek dodatkowe prace remontowe wewnątrz budynku. Dzięki temu zawodnicy zyskają łazienkę z prysznicem, odświeżono także pokój trenerów.

Po remoncie budynek hali sportowej nie odstaje już wyglądem od wyremontowanej wcześniej części użytkowanej przez Dom Kultury. Z pewnością także rachunki za ogrzewanie sali, które były dotąd zmorą użytkowników będą mniejsze.

Ewa Barczyk