Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2013 » Wrzesień » Nowym asfaltem wokół szkoły w Łobzowie

Nowym asfaltem wokół szkoły w Łobzowie

2013-09-18 13:14:49

Uczniowie SP w Łobzowie i wszyscy użytkownicy drogi dojazdowej wokół budynku szkoły cieszą się nowym asfaltem. Inwestycja sfinansowana przez Gminę Wolbrom i wykonana przez MZGKiM nie tylko podniosła komfort dojazdu i dojścia do zaplecza szkoły, ale także poprawiła wygląd jej otoczenia.

- To kolejny etap podnoszenia standardów w naszej placówce – cieszy się dyrektor szkoły Anna Gorgoń. Dzięki wykonanemu asfaltowi i chodnikowej opasce wokół szkoły nie ma już utrudniającego życia błota, łatwiej przejść, wywieźć śmieci, a nawet zaparkować samochód. Korzystają z tego chętnie pracownicy szkoły, rodzice i czytelnicy niedawno przeniesionej do budynku szkoły filii Biblioteki Publicznej w Wolbromiu.

600 m kw. asfaltu, sfinansowanemu częściowo z funduszu sołeckiego, a częściowo z budżetu Gminy to nie koniec marzeń łobzowian, którzy chcieliby jeszcze w przyszłorocznym budżecie znaleźć pieniądze na zagospodarowanie ostatniego aż „proszącego się o to” placu za budynkiem, gdzie można by zrobić parking z prawdziwego zdarzenia.

W czasie przerwy wakacyjnej w Szkole Podstawowej w Łobzowie wyremontowano salę gimnastyczną, gdzie uzupełniono tynki, pomalowano ściany, wymieniono oświetlenie i wycyklinowano parkiet. Przygotowano też pomieszczenia dla biblioteki, która z powodu bardzo wysokich kosztów utrzymania w budynku remizy OSP została przeniesiona do budynku szkoły.

Ewa Barczyk

Tak było wokół szkoły:

WP_000418.jpg

P__A270.JPG

A tak jest:

P__D170.JPG

DSC03550-(Kopiowanie)-(1).JPG

Biblioteka zaprasza:

DSC03545-(Kopiowanie).JPG

DSC03543-(Kopiowanie).JPG

DSC03546-(Kopiowanie).JPG

Aktualna ocena: 2,4 (Ocen: 5)