Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2013 » Lipiec » Odszedł Grzegorz Stech

Odszedł Grzegorz Stech

2013-07-02 12:16:41

Jutro w Jerzmanowicach odbędzie się pogrzeb Grzegorza Stecha, dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, który długo walczył z chorobą nowotworową. Miał 52 lata. Był bardzo ceniony przez samorządowców za fachowość, doświadczenie i zaangażowanie. Przyczynił się istotnie do przeprowadzonych w ostatnich latach poważnych remontów dróg wojewódzkich na naszym terenie. Wspierał plany budowy obwodnicy Wolbromia.

Grzegorz Stech ukończył Politechnikę Krakowską, a podyplomowo zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym i prawo administracyjne na Uniwersytecie Jagiellońskim.Pracował w Rejonie Dróg Publicznych w Krakowie, w firmach z branży drogowej, a od 1999 r. jako dyrektor ZDW. Założyciel i pierwszy prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa oraz przewodniczący Konwentu Dyrektorów ZDW. Był współautorem prac na temat drogownictwa. W maju otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Wielokrotnie przyjeżdżał do Wolbromia, owocnie współpracując z lokalnymi władzami samorządowymi w realizacji poważnych inwestycji drogowych. Bywał u nas także z okazji lokalnych swiąt – Dni Wolbromia i dożynek.

Odszedł zaangażowany w pracę, świetny fachowiec.
Rodzinie składamy szczere kondolencje

Na zdjęciu: Grzegorz Stech omawiający drogowe inwestycje w Małopolsce Zachodniej, podczas konferencji na ten temat w Wolbromiu w kwietniu ubiegłego roku.

stech.jpg