Strona główna » Przewodnik interesanta » Ochrona Środowiska » Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

Ochrona Środowiska

Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia

Podstawa prawna: ustawa z dnia 3 października  2008 r.  o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko  (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z późn.zm.)

Miejsce:
Wydział Techniczno – Inwestycyjny
Referat Ochrony Środowiska
pok. 203 I piętro

Informacja:
Tel: (32) 6442304 wew. 301
fax: (32) 6442288
e-mail: kpapaj@umigwolbrom.pl

Opłaty:

Opłata skarbowa za wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – 205 zł (opłatę należy dokonać przy złożeniu wniosku).

Termin załatwienia sprawy:
Zgodnie z k.p.a. oraz ustawą z dnia 3 października  2008 r.  o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko  (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z późn.zm.).

Tryb odwoławczy:

Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie za pośrednictwem Burmistrza Miasta i Gminy w Wolbromiu, w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji.

Załączniki:
Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
Karta informacyjna przedsięwzięcia