Strona główna » Przewodnik interesanta » Ochrona Środowiska » Wniosek o udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwie

Ochrona Środowiska

Wniosek o udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami na terenie gminy Wolbrom

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r. poz. 250 z późn. zm.), Uchwały Nr XX/108/2012 Rady Miejskiej w Wolbromiu z dnia 9 lutego 2012 r. w sprawie określenia wymagań jakie powinni spełniać przedsiębiorcy ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami oraz prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części (Dz. Urz. Woj. Małopolskiego z dnia 16 kwietnia 2012 r. poz. 1613). Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r o ochronie zwierząt (Dz.U. z 2013 r poz. 856 z późn. zm.)

Miejsce:
Wydział Techniczno- Inwestycyjny
Referat Ochrony Środowiska
pok. 207 I piętro

Informacja:
Tel. (32) 6442304 wew. 316
fax. (32) 6442288
e-mail: aperek@umigwolbrom.pl, tbaran@umigwolbrom.pl

Opłaty:
Opłata  skarbowa za wydanie zezwolenia w wysokości 616 zł (opłatę skarbową można wpłacić w  Kasie Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom lub  na rachunek bankowy: BS Wolbrom 85 8450 0005 0000 0000 6493 0005 z dopiskiem opłata skarbowa).  Obowiązek wniesienia opłaty skarbowej powstaje z chwilą złożenia wniosku o wydanie zezwolenia.

Termin załatwienia sprawy:
Do 30 dni od dnia wpływu wniosku.

Tryb odwoławczy:
Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie za pośrednictwem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom, w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji.

Wymagane dokumenty:
1. Wniosek o udzielenie zezwolenia
2. Dokument potwierdzający zarejestrowanie działalności gospodarczej w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami.
3.  Zaświadczenie albo oświadczenie o braku zaległości podatkowych i zaległości
w płaceniu składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne.
4. Dokumenty potwierdzające posiadanie  specjalistycznych urządzeń i środków, przy pomocy których zwierzęta będą wyłapywane.
5. Dokument  potwierdzający możliwość  przekazania wyłapanych z terenu gminy Wolbrom  zwierząt do schroniska  dla bezdomnych zwierząt oraz wskazanie lokalizacji schroniska.
6.  Dokumenty rejestracyjne pojazdów przystosowanych  do transportu zwierząt z aktualnymi badaniami technicznymi.
7. Umowa o stałej współpracy z weterynarzem.
8. Dokumenty  potwierdzające  doświadczenie  i  znajomość problematyki z zakresu postępowania ze zwierzętami  lub dokumenty potwierdzające dysponowanie  kadrą przeszkoloną w zakresie  postępowania ze zwierzętami.
9. Umowa o świadczenie usług o analogicznym zakresie, jeżeli były one świadczone przez przedsiębiorcę w innej gminie.
10. Dowód wniesienia opłaty skarbowej wysokości 616 zł
Dodatkowe informacje:
Zezwolenie wydawane jest na czas oznaczony, nie dłuższy niż 10 lat.