Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Wrzesień » Piknik rodzinny - Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą

Piknik rodzinny - Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą

2021-09-06 13:41:55

W dniu 05. września nad brzegami Zalewu Wolbromskiego odbył się piknik rodzinny pn. "Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą". Organizatorami udanej imprezy, przygotowanej głównie z myślą o najmłodszych, byli wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego Koło 88 Wolbrom wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Olkuszu, Komisariatem Policji w Wolbromiu oraz druhami z jednostek OSP z Chrząstowic i Wolbromia. W ramach pikniku rozegrano III edycję zawodów wędkarskich o Puchar Prezesa PZW Koło 88 Wolbrom.

W czasie czterogodzinnego pikniku nie brakowało zabawy i atrakcji. Dzieci i ich rodzice mogli zapoznać się między innymi z nowoczesnym wyposażeniem wozów ratowniczo-gaśniczych Renault D16 z OSP Chrząstowice oraz Renault D16 3/16 z OSP Wolbrom, a także pojazdów Policji.
Każdy mógł nabyć podstawowe umiejętności lub powiększyć swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowaniem cieszył się nietypowy pokaz użycia sprzętu hydraulicznego, wykorzystywanego w ratownictwie technicznym, tym razem do znanej na całym świecie gry JENGA, w wykonaniu w rozmiarze XXL przez druhów z Chrząstowic.
Z kolei Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu i Komisariat Policji w Wolbromiu przygotowała stanowisko profilaktyczne, przy którym można było zobaczyć sprzęt i wyposażenie policjantów oraz poznać tajniki ich pracy. Przy stoisku policjanci przekazywali dzieciom i dorosłym cenne rady i wskazówki, które pozwolą w sposób bezpieczny spędzić letni czas nie tylko nad wodą, ale też w górach, na drogach i w domu. Informacje prewencyjne zawarte w rozdawanych ulotkach dotyczyły także sposobów zabezpieczenia swojego mienie, aby uniknąć włamania lub kradzieży. Dzieci, które uczestniczyły w pogadankach z policjantami zostały obdarowane odblaskowymi kamizelkami z herbem Wolbromia, ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy. W nagrodę za uczestnictwo w przygotowanych zagadkach dzieci wynagradzane były maskotkami, upominkami i słodkościami.
- Zabawa była przednia i myślę, że na stałe wpisze się do kalendarza imprez nie tylko naszego koła. Pragnę podziękować wszystkim za wkład w realizację naszego projektu Pikniku Rodzinnego – dziękował Prezes Koła 88 PZW Przemysław Dudek.
 Specjalne podziękowania Prezes skierował do Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika. Za wkład oraz wieloletnią pomoc w działalności Koła 88, Prezes uhonorował Burmistrza Adama Zielnika odznaczeniem Zasłużony Dla Polskiego Związku Wędkarskiego.
Na zakończenie wędkarskiej imprezy, Prezes Dudek wręczył puchary zwycięzcom zawodów.

Galeria zdjęć (kliknij)