Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Wrzesień » Inkubator Włączenia Społecznego - Zdobądź grant do 100 000 zł na innowację społeczną !

2021-09-07 09:30:45

Inkubator Włączenia Społecznego poszukuje innowacyjnych, kreatywnych pomysłów rozwiązujących problemy w zakresie wykluczenia i włączenia społecznego!

Czym jest włączenie społeczne i jakie innowacji szuka Inkubator Włączenia Społecznego?
Włączenie społeczne to proces integracji, włączania jednostek lub grup do aktywnego i równego życia w społeczeństwie.Poszukiwane są więc innowacje społeczne, które wspierają rozwiązanie problemów osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub wykluczonych społecznie.

Kto może się zgłosić?
Każdy, kto ma pomysł na innowację społeczną z obszaru włączenia społecznego – z terenu całego kraju:
    • osoby fizyczne
    • instytucje publiczne
    • podmioty ekonomii społecznej
    • organizacje pozarządowe
    • przedsiębiorstwa prywatne
    • partnerstwa

Jak oceniana jest innowacyjność?
Szukamy rozwiązań innowacyjnych w skali kraju, czyli takich, które są zupełnie nowe albo takich, które w istotny sposób usprawniają już wykorzystywane rozwiązania.

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie „Inkubator Włączenia Społecznego”?
    • dajemy szanse na opracowanie, sprawdzenie oraz wdrożenie swojego autorskiego rozwiązania
    • umożliwiamy eksperymentowanie w bezpiecznym środowisku, przy wsparciu opiekunów innowacji
    • budujemy i sieciujemy środowisko kreatywnych osób,zaangażowanych w rozwój innowacji społecznych i zmianę społeczną
  • akceptujemy ryzyko wpisane w ideę testowania nowych rozwiązań, nie musisz obawiać się porażki czy niepowodzenia