Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Sierpień » Ul. Łukasińskiego zostanie wyremontowana!

Ul. Łukasińskiego zostanie wyremontowana!

2021-08-28 12:00:55

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców południowej części Wolbromia. Staraniem Burmistrza Adama Zielnika, oczekiwany od kilkudziesięciu lat remont ul. Łukasińskiego dojdzie do skutku. Chodzi o blisko 670 metrowy odcinek ulicy, łączący rondo na obwodnicy ze skrzyżowaniem z ul. 1 Maja. Na całej długości ważnej arterii zostanie wyremontowana jezdnia, powstaną też obustronne chodniki.

Inwestycja została wsparta w kwocie  750 tys. zł. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Funduszu Dróg Samorządowych). Umowę na dotację Burmistrz Adam Zielnik podpisał w lipcu z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą, któremu burmistrz składa serdeczne podziękowania.
Natomiast 23 sierpnia burmistrz ogłosił przetarg. Postępowanie przetargowe „Remont drogi gminnej 120587K w km od 0+000 do km 0+670 w miejscowości Wolbrom, Gmina Wolbrom” dostępne na: https://platformazakupowa.pl/transakcja/499022