Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Marzec » Wolbromska Filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu w nowej siedzibie

2021-03-10 13:00:12

Niedawno Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wspólnie ze Starostą Olkuskim Bogumiłem Sobczykiem dokonali oficjalnego otwarcia nowej siedziby wolbromskiej Filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu przy ul. Łukasińskiego 6 w Wolbromiu. Jest to już druga instytucja powiatowa, która znalazła swe podwoje w zmodernizowanym budynku byłego hotelu.

Przeprowadzka z dotychczasowej siedziby (z budynku byłego internatu) była możliwa dzięki  staraniom Miasta i Gminy Wolbrom i Powiatu Olkuskiego. Na ten cel Burmistrz Adam Zielnik postanowił nieodpłatnie udostępnić pomieszczenia na parterze budynku, natomiast ich wyposażeniem zajęło się Starostwo Powiatowe. Dzięki współpracy, dzieci korzystające z wolbromskiej poradni będą przyjmowane w o wiele bardziej przyjaznych i komfortowych warunkach.
Burmistrz Adam Zielnik wyraził nadzieję, że Poradnia będzie przez następne dekady dobrze służyła mieszkańcom miasta i gminy Wolbrom, zwłaszcza tym najmłodszym, którzy są naszą przyszłością. Na ręce dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu Beacie Adamskiej burmistrz złożył gratulacje oraz życzenia jak najlepszych wyników, efektów oraz postępów w opiece nad naszymi dziećmi i młodzieżą. Kontynuując swą wypowiedź, szef wolbromskiego magistratu złożył także podziękowania Staroście a także radnym powiatowym, za zrozumienie problemów, pomoc i partnerskie podejście.
 - Liczę, że jest to dobry prognostyk na przyszłość, na współpracę z Powiatem, również na innych płaszczyznach. Pomysłów jest bardzo dużo i niekoniecznie do wszystkich są potrzebne pieniądze - wystarczy dobra wola. Dzisiaj są takie czasy, że jak się dobrze pomyśli, to pieniądze leżą na ziemi i wystarczy po nie się schylić. Ale nawet, żeby się schylić, potrzebna jest dobra wola – oznajmił Adam Zielnik, który przyznał ponadto, że współpracę partnerską, przy otwarciu nowej siedziby Poradni traktuje jako światełko w tunelu.
-Pragnę bardzo serdecznie podziękować Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń przeznaczonych na ten cel oraz pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu za życzliwość i pomoc techniczną w działaniach związanych ze zmianą lokalizacji – dziękował starosta Bogumił Sobczyk. Starosta przypomniał, że Poradnia jest już drugą jednostką powiatową, która ma siedzibę w tym budynku. Po sąsiedzku znajduje się Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów. Przyznał też, że choć lokalizacja Referatu była odważnym pomysłem, to teraz zdaje dobrze egzamin. Biorąc pod uwagę docierające głosy, warunki pracy są nieporównywalne do wcześniejszych, zadowoleni są również mieszkańcy gminy, którzy zauważyli, że kolejki stały się mniejsze.
- Dziś spotykamy się w Filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ale niewykluczone, że za niedługo spotkamy się w innym miejscu – oznajmił starosta.

Przypomnijmy.
Modernizacja budynku byłego hotelu przy ul. Łukasińskiego 6 w Wolbromiu została przeprowadzona z inicjatywy Burmistrza Adama Zielnika. Na piętrach oddanego do użytku w marcu 2019 roku pięciokondygnacyjnego budynku powstało 48 nowoczesnych mieszkań. Na parterze znalazła siedzibę stacja Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego ze stacjonującą na miejscu karetką pogotowia. W lipcu 2020 roku do części pomieszczeń przeprowadził się z kolei Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów w Wolbromiu.

ADRES PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W  WOLBROMIU:
32-340 Wolbrom
ul. Łukasińskiego 6
e-mail: pppwolbrom@op.pl

Godziny pracy Sekretariatu w Wolbromiu:
Poniedziałek 9:00-15:00
Wtorek 8:30-14:30
Środa 9:00-15:00
Czwartek 11:00-17:00
Piątek 9:00-15:00

Poradnia udziela rodzicom i nauczycielom pomocy w zakresie:
    • ustalania terminów badań i terapii