Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Czerwiec » II CZĘŚĆ OBCHODÓW JUBILEUSZU 25-LECIA KOŁA PSONI W WOLBROMIU I OTWARCIA PLACÓWKI CENTRUM WSPARCIA I

II CZĘŚĆ OBCHODÓW JUBILEUSZU 25-LECIA KOŁA PSONI W WOLBROMIU I OTWARCIA PLACÓWKI CENTRUM WSPARCIA I TERAPII OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN W KLUCZACH

2021-06-15 15:09:45

PSONI Koło w Wolbromiu obchodzi 25 rocznicę istnienia, jednak ze względu na panującą pandemię Covid-19 uroczystości jubileuszowe podzielone zostały na 3 części. Pierwsza odbyła się 28 maja, druga 11 czerwca. Uroczystość była również połączona z otwarciem budynku Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach.

Czerwcowe spotkanie było również wspaniałym przeżyciem, bowiem gościliśmy znamienitych gości - przedstawicieli jednostek samorządu wojewódzkiego, powiatowego, gminnego w tym Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu Bartłomiej Żurek oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek, szkół, przewodniczących zarządów terenowych Kół PSONI oraz kadrę kierowniczą prowadzonych placówek przez PSONI Koło w Wolbromiu i wielu, wielu innych.
Zarówno na pierwszym jak i drugim spotkaniu zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z historią Koła poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej. Była to podróż w czasie, dzięki której 25 lat działalności zostało zamkniętych na slajdach pełnych zdjęć i wspomnień. Cofnięto się także do pierwszej części obchodów, podczas których honorowe odznaczenia otrzymali Pierwsza Dama, członkowie Zarządu Koła oraz włodarze Miasta i Gminy Wolbrom i Gminy Klucze. Była to wspaniała okazja do podziękowania jednemu z założycieli Koła PSONI w Wolbromiu – p. Jackowi Wolańskiemu, który otrzymał honorowy dyplom i kwiaty.
Następnym punktem były przemówienia gości, a także życzenia kolejnych owocnych lat pracy, pokonywania barier i otwierania życia dla osób z niepełnosprawnościami. Później czas umiliła część artystyczna przygotowana przez wychowanków OREW oraz kadrę.
Tradycyjnie już każdy miał okazję spróbować jubileuszowego tortu oraz zwiedzić nową placówkę i poznać jej uczestników. Kropką nad i była wystawa fotograficzna, która w 25 fotografiach przybliżyła 25 lat budowania Koła PSONI.
Całe przedsięwzięcie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Galeria zdjęć PSONI (kliknij)