Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Czerwiec » Adam Zielnik uhonorowany brązowym "Medalem za Zasługi dla Policji"

Adam Zielnik uhonorowany brązowym "Medalem za Zasługi dla Policji"

2021-06-21 11:24:40

9 czerwca br. na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyła się uroczystość, podczas której zostały wręczone medale za zasługi dla Policji, oraz akty mianowania na pierwszy stopień oficerski w małopolskim garnizonie. Miło nam poinformować, iż wśród uhonorowanych „Medalami za Zasługi dla Policji”, brązowym medalem w uznaniu dotychczasowej współpracy z małopolską Policją, został odznaczony Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik.

Podczas uroczystego apelu, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie gen. Michał Ledzion medalami udekorował 14 osób, wręczając 1 złoty, 2 srebrne i 11 brązowych medali. Odznaczeni to przede wszystkim samorządowcy, ale także przedstawiciele instytucji czy służb współpracujących z małopolską Policją, w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w naszym regionie.

Docenienie wolbromskiego samorządowca nie dziwi. Burmistrz Adam Zielnik niejednokrotnie powtarzał, że bezpieczeństwo publiczne jest dla niego jednym z priorytetów, gdyż nie można pozostawić obywateli samych wobec zagrożeń. W 2019 roku, z inicjatywy Burmistrza Adama Zielnika, Gmina Wolbrom przekazała środki finansowe w wysokości 47,5 tys. zł. na Fundusz Wsparcia Policji Komendy Powiatowej w Krakowie na zakup samochodu osobowego typu SUV w wersji nieoznakowanej - marki hyundai KONA (J9), o wartości 96,7 tys. zł. dla Komendy Powiatowej w Olkuszu, z przeznaczeniem dla Komisariatu Policji w Wolbromiu. Wcześniej, bo w 2017 roku z inicjatywy burmistrza został zakupiony dla KP w Wolbromiu pierwszy w powiecie olkuskim SUV z napędem 4x4 marki opel MOKKA. Z kolei w 2015 roku, Gmina Wolbrom wsparła Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie kwotą 75.000,00 zł  z przeznaczeniem na:
-  dofinansowanie zakupu samochodu nieoznakowanego w kwocie 26.6 tys. zł;
- dofinansowanie zakupu samochodu terenowego SUV oznakowanego w kwocie 35.1 tys. zł dla KPP w Olkuszu z docelowym przeznaczeniem dla Komisariatu Policji w Wolbromiu;
-  dofinansowanie zakupu pojazdu służbowego osobowego oznakowanego w kwocie 13.3 tys. zł dla Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Fot. KWP Kraków
Adam ZIELNIK - Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom z  brązowym „Medalem a Zasługi dla Policji” przyznanym decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych z dn. 7 lipca 2020 r.