Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2020 » Grudzień » WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA BIBLIOTEKI ZESPOŁU SZKÓŁ W WOLBROMIU

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA BIBLIOTEKI ZESPOŁU SZKÓŁ W WOLBROMIU

2020-12-22 12:41:26

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym, nasza szkolna biblioteka – pomimo pandemii - włączyła się w ogromne czytelnicze przedsięwzięcie, jakim jest Ogólnopolska Noc Bibliotek (będąc jedyną szkolną biblioteką w gminie, jedną z 20 bibliotek szkolnych w województwie; choć w całym kraju w „Nocy Bibliotek” uczestniczyło aż 1016 instytucji, to tylko 307 z nich to biblioteki szkolne).

Z tym większą radością przyjęliśmy wiadomość, iż nasze zaangażowanie i kreatywność zostały zauważone i docenione a Noc Bibliotek 2020, zorganizowana w naszej szkolnej bibliotece, została wyróżniona przez jury konkursu Nocy Bibliotek i Platona na najciekawsze wydarzenia w tegorocznej akcji.

Jury konkursu Nocy Bibliotek i Platona w składzie:
Joanna Górska – dyrektor ds. współpracy Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom (współorganizator akcji),
Agnieszka Koszowska – redaktorka naczelna portalu biblioteki.org, koordynatorka projektów, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (współorganizator akcji);
Małgorzata Mikulska – przedstawicielka Wydawnictwa HarperCollins (partner akcji),
Robert Kozłowski – kierownik Działu Bibliotek firmy Platon – dystrybucja książek (mecenas akcji i partner konkursu),
Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek, Centrum Edukacji Obywatelskiej (główny organizator akcji):
zdecydowało o wyborze 100 bibliotek, które zorganizowały w tym roku – pełnym wyzwań i ograniczeń – wyróżniające się Noce Bibliotek. Wśród nich znalazła się biblioteka Zespołu Szkół w Wolbromiu (Pod Lasem). W nagrodę otrzymaliśmy pakiet książek do biblioteki i kalendarz od firmy Platon oraz pamiątkowy dyplom. Więcej szczegółów o tej ogólnopolskiej akcji czytelniczej, konkursie wraz z pełną listą wyróżnionych bibliotek oraz poszczególnych relacjach można przeczytać na stronie internetowej www.nocbibliotek.pl.
Tegoroczne hasło akcji – „Klimat na czytanie”- wymownie pokazuje, że nawet w trudnym czasie pandemii można stworzyć klimat sprzyjający lekturze.

Anna Starostecka