Uwaga na oszustów!

2020-12-23 10:55:35

Gmina Wolbrom od kilku lat realizuje programy dofinansowania do wymiany starych niskosprawnych kotłów na paliwo stałe na nowoczesne urządzenia grzewcze (gazowe, na biomasę i ekogroszek). Na podstawie składanych do Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom ankiet, pracownicy urzędu kontaktują się z mieszkańcami, telefonicznie lub listownie, informując o zasadach realizacji programu.

Bezpośrednia wizyta u mieszkańców związana z procesem uzyskiwania dofinansowania do wymiany kotła grzewczego, odbywać się może wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu z mieszkańcem i po okazaniu upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom do przeprowadzania działań poza siedzibą Urzędu. Inne przypadki wiyt u mieszkańców Gminy Wolbrom nie są związane z programami realizowanymi przez Urząd Miasta i Gminy Wolbrom i należy zachować szczególną ostrożność wpuszczając do swoich domów osoby deklarujące pomoc w uzyskaniu dofinansowania.
W razie wątpliwości, przed wpuszczeniem obcej osoby do domu można kontaktować się z pracownikami Urzędu odpowiedzialnymi za dofinansowania do wymiany kotłów grzewczych pod numerem telefonu 327065364, 327065307.