Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2020 » Grudzień » Posadzili tysiąc sadzonek drzew i krzewów

Posadzili tysiąc sadzonek drzew i krzewów

2020-12-23 18:29:52

Urząd Miasta i Gminy Wolbrom po raz kolejny przeprowadził akcję nasadzenia ozdobnych drzew i krzewów. Gmina zakupiła i rozdysponowała w tym celu niemal tysiąc sadzonek drzew i krzewów ozdobnych za łączną kwotę przeszło 11 tys. złotych. Zakupione sadzonki zostały przekazane stowarzyszeniom i innym jednostkom gminnym, które złożyły wnioski do Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika.

Kilka tygodni temu sadzonki zostały przekazane do obsadzenia na terenach sołectw:
CHRZĄSTOWICE, DOMANIEWICE, PODLESICE II, STOWARZYSZENIE WĘDKARSKIE CZYSTA WODA- Wolbrom, STRZEGOWA, WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA os. XX -lecia Wolbrom i ZARZECZE.
 Przekazane sadzonki nasadzali członkowie stowarzyszeń w tzw. „czynie społecznym”, za wyjątkiem DOMANIEWIC, gdzie prace wykonała firma: Usługi Ogrodnicze „DĄB” z Wolbromia.  Nasadzenia odbywały się wyłącznie na działkach należących do Gminy Wolbrom.
- Dzięki wsparciu finansowemu Pana Burmistrza Adama Zielnika do naszego sołectwa trafiły piękne miododajne drzewa i krzewy, które na działkach gminnych posadzili niezawodni mieszkańcy w tym nasi strażacy z OSP Chrząstowice i Panie z KGW. Piękne rodzime lipy, brzozy, wiśnie ozdobne, klony, wierzby, forsycje, róże pomarszczone, berberysy czy pigwowce będą ozdobą, a jednocześnie bezcennym pożytkiem dla pszczół i wszystkich owadów zapylających – tak wyraziła swe zadowolenie na jednym z portali społecznościowych, mieszkanka Chrząstowic - jedna z najaktywniejszych społeczniczek sołectwa.

Wykaz zakupionych przez Gminę Wolbrom sadzonek drzewek i krzewów (kliknij)

Galeria zdjęć: