Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2020 » Grudzień » POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH – AKCJA W KOMISARIACIE POLICJI W WOLBROMIU

POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH – AKCJA W KOMISARIACIE POLICJI W WOLBROMIU

2020-12-18 12:39:56

W Komisariacie Policji w Wolbromiu zebrano produkty żywnościowe, z których przygotowano paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gmin Wolbrom i Trzyciąż. Dary przekazano do osób starszych oraz matek, które samotnie wychowują dzieci. Inicjatywa niesienia pomocy potrzebującym zrodziła się dzięki dzielnicowemu, który postanowił zorganizować małą akcję w Komisariacie Policji w Wolbromiu. Do tych działań ochoczo włączyli się koledzy i koleżanki.

Zebrali oni produkty żywnościowe, z których  skompletowano 16 paczek. Paczki, trafiły do gminy Wolbrom i Trzyciąż, do seniorów oraz do kilku matek  samotnie wychowujących dzieci.  Lista osób najbardziej potrzebujących pomocy została stworzona wspólnie z pracownikami socjalnymi  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolbromiu. Dzielnicowi ustalili również, którym rodzinom potrzebna jest taka pomoc, bo właśnie oni mają największą wiedzę na temat  mieszkańców swojego rejonu służbowego, znają ich potrzeby i problemy.

Akcja odbiła się pozytywnym echem a słowa uznania i podziękowania, które usłyszeli policjanci,  są najlepszą nagrodą i motywacją do dalszych działań.

Żródło: KPP Olkusz