Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2020 » Październik » Uwaga! Koronawirus w szkołach gminy Wolbrom

Uwaga! Koronawirus w szkołach gminy Wolbrom

2020-10-01 14:43:16

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu Agata Knapik poinformowała w dniu dzisiejszym, że z powodu stwierdzonego zakażenia SARS-COV-2, dwóch dyrektorów szkół z terenu gminy Wolbrom: ZS w Gołaczewach oraz ZS-P nr 2 w Wolbromiu przy ul. Pod Lasem, znalazło się w izolacji, a dwóch dyrektorów: ZS-P w Łobzowie oraz SP w Dłużcu z powodu kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem zostało poddanych kwarantannie.

Jak informuje wicedyrektor Z-SP nr 2 w Wolbromiu, do kwarantanny skierowani zostali także uczniowie klas 7a, 7b i 7c  z, którzy mieli lekcje z dyrektorem. Dla uczniów pozostających na kwarantannie w dniach od 02 do 09 października zostanie zorganizowane nauczanie zdalne. Pozostali uczniowie przychodzą na zajęcia stacjonarne do szkoły.
Jednocześnie kwarantannie zostały poddane osoby współzamieszkujące z uczniami, nauczyciele różnych szkół i sekretarka jednej z placówek oraz pracownik UMiG Wolbrom.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, z polecenia Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, wszystkie cztery szkoły oraz UMiG dziś w godzinach wieczornych zostaną poddane profesjonalnej dezynfekcji.

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Wolbrom, aby uniknąć niepotrzebnych spekulacji, informacje zamieszczane na naszych stronach publikowane są dopiero po otrzymaniu oficjalnych komunikatów Sanepidu. Sytuacja w szkołach i na terenie miasta i gminy Wolbrom jest dynamiczna. O tym, jak będzie się rozwijała będziemy informowali na bieżąco. Prosimy śledzić komunikaty.

Jednocześnie przestrzegajmy ogólnych zaleceń - maseczki, dystans, rękawiczki i czujność. Zachowajmy przede wszystkim spokój.

Aktualna ocena: 3,6 (Ocen: 5)