Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2020 » Październik » Kolejny przypadek koronawirusa w szkole gminy Wolbrom

Kolejny przypadek koronawirusa w szkole gminy Wolbrom

2020-10-05 12:29:28

Niestety, mamy kolejny przypadek koronawirusa w szkole. W dniu dzisiejszym, jedna z nauczycielek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu, otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Po konsultacji z Sanepidem, decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu, nauczycielka trafiła na izolację, natomiast uczniowie kl. 4, 5 i 8, ZSP w Zarzeczu zostali objęci kwarantanną.

Jak informuje nas dyrektor placówki, dla uczniów pozostających na kwarantannie w dniach od 5 do 12 października, zostanie zorganizowane nauczanie zdalne. Pozostali uczniowie przychodzą na zajęcia stacjonarne do szkoły.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, z polecenia Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, w dniu dzisiejszym sale lekcyjne i wszystkie pomieszczenia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu zostaną poddane profesjonalnej dezynfekcji.

Przypomnijmy. W dniu 1 października, z powodu stwierdzonego zakażenia SARS-COV-2, dwóch dyrektorów szkół z terenu gminy Wolbrom: ZS w Gołaczewach oraz ZS-P nr 2 w Wolbromiu przy ul. Pod Lasem, znalazło się w izolacji, a dwóch dyrektorów: ZS-P w Łobzowie oraz SP w Dłużcu z powodu kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem zostało poddanych kwarantannie.
Do kwarantanny skierowani zostali także uczniowie klas 7a, 7b i 7c  ZS-P nr 2 w Wolbromiu, którzy mieli lekcje z dyrektorem. Dla uczniów pozostających na kwarantannie do 09 października zostało zorganizowane nauczanie zdalne. Kwarantannie do 09 października, zostały poddane także osoby współzamieszkujące z uczniami, nauczyciele różnych szkół i sekretarka jednej z placówek oraz pracownik UMiG Wolbrom. Placówki szkolne oraz UMiG poddano dezynfekcji.

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Wolbrom, aby uniknąć niepotrzebnych spekulacji, informacje zamieszczane na naszych stronach publikowane są dopiero po otrzymaniu oficjalnych komunikatów Sanepidu. Sytuacja w szkołach i na terenie miasta i gminy Wolbrom jest dynamiczna. O tym, jak będzie się rozwijała będziemy informowali na bieżąco. Prosimy śledzić komunikaty.
 Jednocześnie przestrzegajmy ogólnych zaleceń - maseczki, dystans, rękawiczki i czujność. Zachowajmy przede wszystkim spokój.