Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2019 » Maj » Wyniki Gminnego Konkursu Literackiego dotyczącego twórczości Jakuba Kornhausera

Wyniki Gminnego Konkursu Literackiego dotyczącego twórczości Jakuba Kornhausera

2019-05-29 15:39:57

W tym roku szkolnym uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum zmagali się w ramach konkursu literackiego z tematem: Moja interpretacja tytułu książki Jakuba Kornhausera „Wolność krzepi”. Temat trudny, ale nie dla uczniów szkół z naszej gminy, dlatego też jury miało nie lada problem z rozstrzygnięciem. Pomysłowość, różnorodność sposobów podjęcia tematu, oryginalność cytatów, przykładów jak młodzi ludzie widzą wolność sprawiła, że zachwytom nad tekstami nie było końca.

Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

I miejsce Ewa Konieczna, Szkoła Podstawowa w Dłużcu , opiekun pani Urszula Latacz
II miejsce Natalia Pałka, Zespół Szkół w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
II miejsce Natalia Trzaska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Klich
III miejsce Natalia Makowska, Szkoła Podstawowa w Dłużcu, opiekun pani Urszula Latacz
III miejsce Martyna Gajda, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Porębie Dzierżnej, opiekun pani Agnieszka Salomon

Wyróżnienia:
Maria Rolka, Zespół Szkół w Gołaczewach, opiekun pani Izabela Pieczyrak
Kamila Zagajewska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu, opiekun pani Anna Klich
Kinga Ogonek, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, opiekun pani Anna Osmęda

Laureatom gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników na uroczyste wręczenie nagród i spotkanie z panem Jakubem Kornhauserem, które odbędzie się 17 czerwca 2019 roku o godzinie 14.00 w Domu Kultury w Wolbromiu.

Urszula Latacz