Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2019 » Maj » WERNISAŻ KSIĄŻKI "EKOLOGIA NIE GRYZIE"

WERNISAŻ KSIĄŻKI "EKOLOGIA NIE GRYZIE"

2019-05-02 11:18:47

Premiera książki już za nami… Uczennice klasy 3a gimnazjum Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wolbromiu w dniu 4 kwietnia 2019 roku zaprezentowały efekty swojej pracy, pokazując wszystkim zgromadzonym książkę „Ekologia nie gryzie”. Pomysł napisania i wydrukowania takiej pozycji zrodził się podczas warsztatów, zorganizowanych przez firmę SumiRiko Poland w ramach programu grantowego „Razem zmieniamy świat”, na realizację którego szkoła otrzymała grant w wysokości 2000 zł.

W dniu premiery, tuż przed godziną 16:00, na auli w budynku szkoły na osiedlu Łokietka zgromadzili się zaproszeni goście, dyrektorzy, nauczyciele oraz rodziny naszych debiutujących pisarek. Mieliśmy przyjemność gościć:
p. Dorotę Świerczek - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół w Wolbromiu;
p. Tsuruko Hagę oraz p. Annę Patelę – przedstawicielki firmy SumiRiko Poland;
p. Stanisława Tomasza Kołodzieja - Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Wolbromiu;
p. Barbarę Olewińską i p. Roberta Wójcika – Wicedyrektorów ZSP w Wolbromiu;
p. Waldemara Smotera - Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Wolbromiu.
Podczas spotkania autorskiego Natalia Sajdak, Klaudia Szczepara oraz Magdalena Pypno opowiedziały o procesie tworzenia, zagadnieniach poruszonych w książce oraz odpowiedziały na pytania gości. Swoją świadomością ekologiczną wzbudziły ogromny podziw wśród zgromadzonych. Przedstawicielki SumiRiko Poland wręczyły także dyplom dla koordynatorki projektu, p. Anny Stasiek, za wytrwałość w promowaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju, krzewienia wśród młodzieży idei wolontariatu oraz kształtowanie postaw prospołecznych.
Po części oficjalnej przyszedł czas na gratulacje i rozdawanie autografów, co sprawiło uczennicom ogromną radość. Dodatkowo zaprosiły gości na samodzielnie przygotowany poczęstunek, w którego skład wchodziły wegańskie koktajle oraz donuty. Wykorzystały do tego przepisy umieszczone w książce.
Jednym słowem projekt książka można uznać za zrealizowany. Pozostaje jeszcze dostarczenie pozycji do różnych bibliotek na terenie miasta, gminy i powiatu, celem popularyzacji myśli ekologicznej wśród młodych ludzi. Wszak słowa z okładki wyjaśniają wszystko: „cztery nastolatki piszą książkę… Co może pójść nie tak?”.

Koordynator projektu: Anna Stasiek

Galeria zdjęć: