Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2019 » Grudzień » Szkolne konkursy w przedświątecznej atmosferze w Wierzchowisku - korespondencja

Szkolne konkursy w przedświątecznej atmosferze w Wierzchowisku - korespondencja

2019-12-23 10:07:49

17 grudnia 2019 roku odbyło się podsumowanie SZKOLNEGO KONKURSU SZOPEK I STROIKÓW BOŻONARODZENIOWYCH. Komisja konkursowa powołana przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 48 prac, w tym: 27 szopek i 21 stroików, biorąc pod uwagę kryteria oceny zawarte w Regulaminie postanowiła przyznać:

KATEGORIA SZOPKI
    • Amelia Półtorak (przedszkole)
    • Antek Kozieł (przedszkole)
    • Kacper Targosz (kl.0)
    • Maciej Tasior (kl.II)
    • Nadia Duch (kl.0)
    • Jagoda Struzik (kl.II)
    • Filip Lekston (kl.III)
    • Julia Rolka (kl.III)
    • Sylwia Bielak (kl.0)
    • Amelia Konieczna (kl.II)
    • Amelia Oleksy (kl.I)
    • Natalia Karolczyk (kl.I)
    • Maja Gaweł (kl.I)

KATEGORIA STROIKI
    • Ania Półtorak (przedszkole)
    • Lena Bielach (kl.I)
    • Nadia Bielach (przedszkole)
    • Katarzyna Stempel (kl.II)
    • Maja Miłek (przedszkole)
   Pozostali uczestnicy konkursu to: Kinga Konieczna, Ola Kyzioł, Wiktoria Długoszewska (kl.I), Ania Zyś, Gabrysia Seweryn, Natalia Habryń, Agnieszka Mach, Maciej Habryn, Ada Bielach, Ola Bielach, Maria Jaźwiec, Bartek Kotnis, Bartek Palusiński (kl.II), Franek Herian, Nikola Konieczny, Mikołaj i Nikodem Fira (kl.III), Julia Zyś, Emilia Herian, Zuzia Ciępka, Natalia Dziedzic, Adaś Jagusiak, Marcel Płoszaj (kl.0), Maja Mańka, Miłosz Mucha, Bartek Tasior, Nikola Palusińska, Mieszko Gaweł (przedszkole).
   Uroczystego wręczenia atrakcyjnych nagród i upominków dokonała Dyrektor Szkoły Ewa Przyjemska -Kondziołka.
Podczas oceny Jury zwróciło szczególną uwagę nawysoki poziom prac (estetykę, kompozycję, materiały użyte do wykonania, figurki) i było pod wielkim wrażeniem tegorocznej edycji konkursu.
Komisja konkursowa gratuluje laureatom oraz wszystkim uczestnikom. Przekazuje, także serdeczne podziękowania rodzicom za zaangażowanie i kultywowanie wśród dzieci tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Organizatorzy zadbali też o obfitość nagród i upominków dla uczestników konkursu, sponsorowanych przez:
ES System K-Andrzej Konsor, Klub Sportowy „Trzy Buki”- Wierzchowisko, Dorotę i Grzegorza Tasiorów, Tomasza Heriana, Marię i Tadeusza Słaboniów, Joannę i Adriana Wojciaczyków.
Prace można było podziwiać do 13 grudnia podczas KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO, na korytarzu szkolnym.
Wszystkim młodym artystom gratulujemy!

Organizatorzy: R.Chmielarz, B.Grojec

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „ŚPIEWAJMY I GRAJMY MU”
20 grudnia 2019 roku w czasie SPOTKANIA WIGILIJNEGO w Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbyło się uroczyste wręczenie STATUETEK przez Panią Dyrektor Ewę Przyjemską - Kondziołkę laureatom wyłonionym spośród 18 solistów.
Komisja w składzie:
Iwona Kaczor – nauczyciel
Mariola Kossakowska– pedagog
Barbara Białaś – bibliotekarka
Liwia Mucha – przewodnicząca Samorządu Szkolnego
przyznała następujące miejsca:

I – Milena Palusińska (kl.3)
II – Kinga Konieczna (kl.1)
III - Lena Bielach (kl.1)
Wyróżnienia:
Maja Gaweł (kl.1), Ania Zyś (kl.2), Maciej Konieczny (kl.0), Maja Mańka (przedszkole), Mieszko Gaweł (przedszkole).

Jury oceniało wykonawców biorąc pod uwagę przygotowanie do konkursu, melodyjność i ogólny wyraz artystyczny. Pozostali wykonawcy to: Ada Bielach, Ola Bielach, Amelia Konieczna, Julia Rolka, Maks Palusiński, Nadia Duch, Marcel Płoszaj, Julia Zyś, Natalia Karolczyk, Nikola Konieczny.
   Oprócz występów indywidualnych zabrzmiały też kolędy i pastorałki przygotowane przez poszczególne grupy (przedszkole „Przyszły dzieci do stajenki”, klasę 0„Pastorałka od serca do ucha”, klasęI „Dzisiaj w Betlejem”, klasę II „Leć kolędo w świat”, klasę III „Dnia jednego o północy”).
Młodzi wokaliści wprowadzili w nastrój nadchodzącego Bożego Narodzenia wszystkich zebranych – swoich kolegów, rodziców i nauczycieli.
Organizatorzy, Renata Chmielarz i Bożena Grojec serdecznie dziękują Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów, Sponsorom, którzy wsparli naszą inicjatywę wspólnego, radosnego przeżywania okresu Świąt Bożego Narodzenia i podtrzymywania tradycji śpiewania kolęd i pastorałek.
Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli kolędować wraz z nami!
SPONSORZY:ES System K-Andrzej Konsor, Klub Sportowy „TrzyBuki”- Wierzchowisko, Dorota i Grzegorz Tasiorowie, Tomasz Herian, Maria i Tadeusz Słaboniowie, Joanna i Adrian Wojciaczykowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć, które wykonała pani Marta Gaweł.

GALERIA ZDJĘĆ: